Znaky, které ukáží, že vaše střecha potřebuje opravu

Střecha patří mezi nejdůležitější součásti domu vůbec. A právě proto bychom, péči o ni rozhodně neměli zanedbávat. Není to tak těžké, jak to může na první pohled vypadat. Na možné problémy nás totiž mnohdy upozorní sama.

Stačí jen věnovat pozornost specifickým příznakům, které na možné obtíže upozorní jako první. A leckdy bychom si je se střechou nespojili ani omylem.

Když je vám moc horko nebo naopak zase zima

Bydlíte v podkrovních prostorách nebo váš strop přímo sousedí s půdou? Pak můžete možné náznaky nepříjemností zaznamenat mnohem dříve, než se stane něco vážného. Pokud je totiž na některém místě porušena izolace střechy, projeví se to jako první únikem nebo naopak vnikáním tepla.

Takže pokud se vám stává, že se v létě místnosti pod střechou příliš rozpalují a v zimě je naopak nemůžete vytopit, pozvěte si na kontrolu střechy odborníka. Rozhodně neuděláte chybu. Naopak. Můžete jen a jen získat.

Prague Bridge Buildings Town  - ivabalk / Pixabay

ivabalk / Pixabay

Zatékání se neprojevuje jen loužemi na podlaze

Evergreenem je v tomto případě jednoznačně zatékání. Většinou si ho spojujeme s kaluží vody, která se náhle objeví uprostřed místnosti nebo s vodou stékající po stěnách. Ovšem nemusí tomu zdaleka tak být vždy. Naopak. Leckdy jsou projevy tohoto problému i mnohem nenápadnější.

Přečtěte si zajímavý článek:  Zahradní domek je možné využít různými způsoby. Vybírat lze ze široké škály provedení a rozměrů

Stačí se podívat na rohy vašich místností. Neobjevuje se v nich náhodou plíseň? Pokud ano, pak je rozhodně třeba zpozornět. Velké problémy na sebe totiž nenechají čekat. Obvykle to znamená, že vlhkost nějakým způsobem proniká do konstrukce domu a pouhé důkladné vyvětrání vám tedy stačit nebude.

Posledním důležitým bodem je pravidelná kontrola klempířských prvků a pláště střechy. I pouhý poškozený okap může znamenat, že koruna vašeho domu potřebuje nutný zásah. A pohled na chybějící tašku nebo odchlipující se izolaci je pak jednoznačnou červenou vlajkou. Pokud ji zpozorujete, zavolejte opraváře okamžitě. Můžete si tak ušetřit řadu obtíží.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search