Montessori hračky: 5 důvodů, proč byste je měli pořídit vašim dětem

Každé dítě potřebuje podněty k tomu, aby se mohlo dále rozvíjet a získávat nové dovednosti či schopnosti. Ideální jsou k tomu hračky, s jejichž pomocí se naučí mnoho nového. V souvislosti s tím se velké oblibě těší montessori hračky, které nabízí více vlastností a funkcí než běžné hračky. Pojďte se s námi podívat na 5 důvodů, proč byste je měli pořídit i vašim dětem.

Podporují nezávislost a sebevědomí

Montessori hračky jsou navržené tak, aby dětem umožnily rozvíjet jejich nezávislost a sebevědomí. Hračky jsou obvykle jednoduché a intuitivní, což umožňuje dětem objevovat a učit se samostatně bez pomoci jejich rodičů. Naučit se tak mohou řešit problémy a dokončovat úkoly svépomocí, což podporuje jejich sebevědomí.

Učí děti koncentraci a trpělivosti

S montessori hračkami se děti učí trpělivosti, protože musí s hračkami pracovat postupně a dosahovat jednotlivých úkolů pomalu. Jedná se tak o skvělou přípravu pro další pokrok ve školce či škole. Velká část hraček je navržená takovým způsobem, aby děti řešily úkoly postupně a dokázaly se na ně opravdu soustředit. Kromě toho se naučí pracovat i se svým časem a dodržovat stanovené termíny – v budoucnu tak budou schopné lépe odhadnout, kolik potřebují času pro vykonání dané práce či úkolu.

Přečtěte si zajímavý článek:  Hračky pro kluky - Hot Wheels Monster Truck

Poskytují příležitost k vzdělávání a učení se

Montessori hračky nabízí dětem celou řadu příležitostí k učení a vzdělávání. Děti tak mohou rozvíjet své dovednosti, jako je počítání, čtení či psaní. Hračky se přitom často zaměřují na určité téma, jako je například zeměpis nebo biologie, což umožňuje dětem učit se nové věci zábavným způsobem. Dětem tak mohou pomoci například s rozvojem:

  • jazykových dovedností – montessori hračky, pomáhají dětem učit se čtení a psaní, přičemž obě dovednosti mohou procvičovat zábavnou formou. Mohou tak například rozpoznávat písmena dotykem nebo prakticky rozvíjet své jazykové dovednosti,
  • matematických dovedností – hračky zahrnující například dřevěné korálky, počítadla nebo skládačky, pomáhají dětem rozvíjet dovednosti, jako je počítání, třídění či porovnávání,
  • chutě se učit a objevovat – montessori hračky jsou navržené tak, aby děti motivovaly k učení a objevování,
  • sociálními a emoční dovednosti – některé hračky jsou přizpůsobené tomu, aby se děti s jejich pomocí naučily pracovat ve skupině.

Podporují motorický vývoj

Hračky jsou obvykle vyrobené z přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen a kov, což umožňuje dětem prozkoumávat různé textury, tvary a gramáže. Montessori hračky pro děti také procvičují jemnou motoriku, což je velmi důležité pro pozdější psaní a práci s různými nástroji.

Přečtěte si zajímavý článek:  Tři nejlepší venkovní házecí hry

Jsou vyrobené z přírodních materiálů

Většina montessori hraček je vyrobena z přírodních materiálů, díky čemuž se nemusíte obávat, že by byly pro děti, jakkoliv nebezpečné. Navíc používáním hraček z přírodních materiálů, jako je například dřevo, snižujete svoji závislost na plastových hračkách, které mají mnohem větší negativní dopad na životní prostředí.

Rozvíjejí kreativitu a fantazii

Děti během hraní s montessori hračkami více zapojují svoji představivost a fantazii. Například dřevěné hračky nejsou předem upravené tak, aby byly určené pouze k jednomu jedinému účelu, díky čemuž si mohou děti sami stanovit, jak si s nimi budou hrát. Učí se tedy být kreativní a používat svou představivost.

Přizpůsobivost pro různé věkové skupiny

Montessori hračky jsou vhodné pro širokou škálu věkových skupin, vaše děti je tak mohou využívat a učit se s jejich pomocí po delší dobu. Koupě montessori hraček tak představuje investici do budoucna, kterou zaručeně oceníte. Kromě toho jsou i velmi odolné, díky čemuž vydrží déle – vaše děti je tak mohou po sobě dědit i několik let nebo je můžete darovat svým příbuzným.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search