Small Foot Dřevěný perličkový tkalcovský stav – skvělá pomůcka pro kreativní děti i rodiče

Nejrůznější stavy pro tkaní, pletení a hraní s korálky patřily k „hračkovské klasice“ uplynulých 30 let. Ale dokáží zaujmout ještě i dnešní děti? Na to se společně podíváme v dnešní recenzi.

Vybrali jsme si produkt ze střední cenové kategorie – Small Foot Dřevěný perličkový tkalcovský stav. Jde o poctivé dřevo, žádný plast, takže má potenciál k tomu, aby vám poskytl zábavu na opravdu dlouhé večery. A to samozřejmě nejenom vám, ale i vašim dětem.

Ví vaše děti, jak se vyrábí třeba koberec?

Hračky se vzdělávacím potenciálem jsou velmi populární – ruku na srdce – ví vaše děti, jak se vyrábí obyčejná látka, koberec v obývacím pokoji nebo třeba záclona do oken? Pokud ne, poskytne jim k tomu stav první důležitý krok.

Zde můžete zakoupit Dřevěný perličkový tkalcovský stav

I když dnes již nikde nevyrábí tričko na tkalcovském stavu, přece jen jim použití této pomůcky dá určitou zkušenost a představu o tom, jak z jednotlivých nití dokáže vzniknout kousek něčeho většího. A totéž platí pro korálky. Vždyť u stavu vlastně nejde o nic jiného než o vkládání korálků mezi vlákna nití.

Přečtěte si zajímavý článek:  5 rad, jak vybavit dětský pokojíček

Mimochodem – při této příležitosti můžete svým dětem říci také něco o tom, že existují různé vazby pro tkaní (utaženější či jemnější) a také různé stroje, automatizace apod. Vše si samozřejmě snáze představí, pokud si budou moci něco i samy vyzkoušet.

V jednoduchosti je opravdová krása

Small Foot Dřevěný perličkový tkalcovský stav je opravdu jednoduchá a levná hračka, takže se může stát příjemnou součástí výbavy dětského pokoje. Stačí k němu jen dokoupit korálky podle libosti a začít si užívat výhod korálkového tkaní.

Na jeho konstrukci je nutné vyzdvihnout především odolnost. Spojuje v sobě totiž pevnost kovu a dřeva. Lanka na tkaní je možné dopnout za pomoci otočných vrutů, takže se výrobek nikdy nepokazí jen proto, že se nitě během tkaní prověsily. Součástí balení je i základní sada korálků, nit a jehla.

Později samozřejmě můžete dokoupit další výbavu podle libosti. Zvláště holčičky si budou nejspíš rády vybírat z mnoha barevných možností, které jim umožní popustit uzdu kreativitě. A jak je to se samotným tkaním? Celý postup je velmi jednoduchý a snadno ho pochopíte z přiloženého návodu.

Jen jehla, nit a korálky

Nejdříve je nutné natáhnout pevnou osnovu a na jednom konci uvázat nit. Poté na ni navléknete korálky a za pomoci prstů je rozmístíte do jednotlivých mezer na osnově. Nakonec jen nit protáhnete za pomoci jehly horní stranou a máte hotovou první řadu. Složitější vzory si doporučujeme nakreslit na čtverečkovaný papír, u těch jednodušších vám bude stačit jen váš vlastní um. Však uvidíte.

Přečtěte si zajímavý článek:  Používání kvalitního olivového oleje může prospět vašemu zdraví

Děti tak získají nejenom skvělou možnost, jak se zabavit, ale i příležitost vyrobit si krásný šperk nebo třeba dárek pro někoho blízkého. A to se rozhodně vyplatí.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search