Víte, co všechno potřebujete pro vyřízení hypotéky?

Hypotéka je často jedinou možností, jak mohou lidé financovat stavby svých domů, rekonstrukce svých nemovitostí, ale je i možností, jak si mohou jednu takovou koupit. Samozřejmě oproti jednoduchým půjčkám má hypotéka celou řadu specifik, na které je třeba pohlížet už při samotné žádosti. Pojďme se tedy podívat na ty možnosti, jak vyřídit hypotéku rychle, jednoduše a co nejvýhodněji.

Vyplatí se porovnat si nabídky

To nejdůležitější, co bychom měli udělat, je srovnání půjček, tedy v tomto případě hypoték. To lze učinit online, díky čemuž zjistíme několik důležitých věcí, mezi které patří:

  • rozsah poskytovaných částek,
  • výše úroků,
  • termíny splatnosti,
  • termíny fixací,
  • poplatky za zpracování či vedení,
  • prvotní online žádost.

Jakmile máme jasno, už můžeme vyplnit často online žádost, která je doručena příslušné bance. Ze zkušenosti ostatních jasně vyplývá, že ta se do pár dní ozve a je domluvena osobní schůzka, na které je probráno vše potřebné. Stejně tak je na schůzce třeba doložit i potřebné informace, jako potvrzení o příjmech a závazcích, o bonitě, o zaměstnání a o dalších věcech.

Money Home Coin Investment - nattanan23 / Pixabay

nattanan23 / Pixabay

Probíhá první schválení

Následně jsou všechny tyto dokumenty posuzovány, což také trvá několik dní. Následně opět dojde k dalšímu kontaktu, kdy banku opět navštívíme, tentokrát za účelem podpisu rezervační smlouvy. Jakmile se tak stane, máme hypotéku oficiálně potvrzenou a zbývá už jediná věc, a to je zápis do katastru. To vzhledem k termínům může vzbuzovat četné diskuze, ale je to nezbytným krokem v tom, jak vyřídit hypotéku skutečně úspěšně.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak si vybrat nebankovní společnost, když chcete výplatu peněz tzv. na ruku

Tip pro čtenáře magazínu: Pomůžeme vám ušetřit při refinancování hypotéky.

Do daného katastru se zapíše takzvané zástavní právo, tedy informace, že pokud nebudete splácet, propadne nemovitost bance. Následně už jsou peníze uvolněny k vašemu užití, a to jak na zmíněnou koupi, tak třeba na rekonstrukci objektu. S tím často souvisí i podmínka toho, že je možné danou sumu čerpat jenom postupně, na základě dokládaných faktur o postupu prací.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search