Sedačku do obývacího pokoje vyberte správně, vyplatí se to

Pořizujete si nové srdce svého bydlení? Protože tím kvalitní pohovka nebo sedací souprava jednoznačně je. Umí se přizpůsobit vašim přáním a potřebám a zároveň dodá interiéru duši.

Jak ji však vybrat tak, aby opravdu ve všech ohledech splňovala vaše požadavky? Opravdu to není tak těžké, jak to vypadá. Ba právě naopak. Zjistěte, jaká kritéria v tomto případě uplatnit a co byste o výběru sedačky měli znát již předem.

Nechte se okouzlit pestrou nabídkou – ale jen do jisté míry

V současnosti máme tendenci podobné věci vybírat spíše podle toho, jak se nám líbí. Je samozřejmě důležité, aby zvolená barva tvar skvěle zapadly do svěřeného prostoru. Ovšem ještě důležitější by měla být také trvanlivý vámi zvoleného řešení.

Proto se vždy ptejte na to, jakou konstrukci vaše nová sedačka má. Měla by být pevná – nejlépe z masivu a s kovovým kováním. Bude samozřejmě o něco dražší, ovšem na druhou stranu dřevotříska se zase brzy prosedí nebo dokonce naštípne, což celkové odolnosti vašeho nábytku rozhodně nepřidá.

Sofa Furniture Decoration Decor  - tianya1223 / Pixabay

tianya1223 / Pixabay

Chtějte také snadnou údržbu po všech stránkách

Až příliš často se stane, že se nové potahy sedačky zašpiní od jídla nebo třeba vašeho potu. Nemělo by však jít o nepřekonatelný problém. Stačí zvolit moderní materiály, které si s celkovou údržbou velmi dobře rozumí. Kupříkladu oblíbené mikrovlákno je koncipováno tak, aby veškeré znečištění vůbec nepustilo do nitra textilií.

Přečtěte si zajímavý článek:  Univerzální čistič pomůže s úklidem a skvěle zahladí stopy po nešikovnosti

Jakákoliv špína tedy pouze ulpí na povrchu a vám zbývá jediné – otřít ji. Pro větší efekt můžete samozřejmě použít i vlažnou vodu, smíchanou kupříkladu s trochou dětského šamponu. Ten je všeobecně velmi jemný a skvěle vyčistí i textilie citlivé na chemikálie. A pro jistotu doporučujeme i pořízení designového potahu na sedačku. Ten váš nábytek ochrání, a navíc tak můžete jeho vzhled měnit podle potřeby.

Living Room Decor Interior Home  - tungnguyen0905 / Pixabay

Sedačku do obývacího pokoje vyberte správně, vyplatí se to

1 komentář

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search