Vybavujeme dětský pokoj pro holčičky a kluky

Pokoje pro holčičky jsou bezpodmínečně spojené s růžovou barvou, která se hodí pro každou princeznu. Nejkrásnější je kombinace růžové s tóny bílé, jež působí svěže a mladistvě.

V každém pokoji je důležité řešení prostoru, neměly by chybět šatní skříně, psací stůl, židle, poličky, postel, noční stolek a další. Vše by mělo být řešeno tak, aby se dítě ve svém pokoji cítilo opravdu příjemně.

Menší děti potřebují především dostatek úložných prostor, a proto jsou výborným pomocníkem plastové boxy, do kterých si mohou bez problémů ukládat hračky.

Vždy záleží na věku vaší holčičky

Pokud se jedná o dítě do doby předškolního věku, určitě je důležité, aby mělo co nejvíce prostoru na hraní. Nábytek, především nebezpečné a ostré hrany, opatřete bezpečnostní ochranou, předejdete tak možnému zranění. Právě v tomto věku je důležité, aby pokoj disponoval co nejpříjemnějšími barvami.

Školačky zajisté uvítají lampičku, stůl, židli, zkrátka budou potřebovat pracovní místo. Ponechejte jim prostor nejen na hraní, ale také na školní povinnosti.

Přečtěte si zajímavý článek:  Bílý nábytek do dětského pokoje? Elegance, která rozhodně neurazí

V pozdějším věku bude vaše slečna potřebovat zcela jinak řešený pokoj

Pořiďte menší knihovnu, kam si bude moci ukládat své oblíbené knížky. Bude to pro ni zároveň inspirací, aby se věnovala také četbě a nejen počítači. Skvělou volbou jsou i poličky, které poskytují prostor pro nespočet osobních věcí a předmětů. Určitě neopomeňte toaletní stolek se zrcadlem. Výzdobu stěn nechejte na fantazii majitelky pokoje, sama dobře ví, jestli se bude dobře cítit v místnosti plné plakátů či dá přednost fotografiím svých kamarádů.

Nekombinujte nespočet stylů dohromady, dbejte na jednoduchost. Pozornost věnujte také osvětlení pokoje, má vliv na celkový vzhled místnosti, proto jeho množství a rozmístění rozhodně nenechejte náhodě.

Zařizujeme pokoj pro chlapce

Pokud vám doma běhá budoucí sportovec nebo druhý Einstein, měli byste již od jeho útlého věku zvažovat, jak mu zařídíte pokojík. Pokoj pro chlapce pečlivě promyslete a sestavte jej tak, aby bylo vhodně využito veškeré místo.

Milovník aut

Je-li váš syn nadšenec do aut, vyberte koberec s motivem silničního provozu. Může pak hodiny brázdit nekonečné cesty svými oblíbenými autíčky. Pokud chcete dítě skutečně potěšit, inspirujte se postelí ve tvaru auta. Možná pak nebudete každý večer při ukládání bojovat kdo s koho a chlapeček do „závodní postýlky“ zaleze ochotněji. Poličky a další úložné prostory zaplňte modely aut a nechte jejich majitele, ať je sám každý večer zaparkuje na místo. Pro doladění pokoje použijte barevné textilie – vsaďte na povlečení s motivem autíček a pokud stále nemáte dost, doplňte závěsy ze stejné látky. Stěny pokoje zahalte do jemně tyrkysové v kombinaci se žlutou, oranžovou nebo bílou barvou.

Wooden Railway Children Toys  - Chris_Kr / Pixabay

Chris_Kr / Pixabay

Milovník pohádek

Popusťte uzdu fantazii a zapojte veškerou svoji kreativitu. Dejte pokoji nádech pohádkového království – stěny pomalujte ve stylu středověkého hradu, naznačte cimbuří a hradní zdivo, stropu dejte nádech blankytně modré. Celkový dojem dotvoří vojáčci, hradní stráže, králové či jiné postavičky, které si váš malý tolik oblíbil. Inspiraci hledejte v nejmilejších pohádkách. Dejte tak dítěti možnost být hlavou svého vlastního království.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search