Naučte se vybrat cestovní dětskou postýlku jako profesionál

Naše babičky nic podobného neznaly. To je častý argument „odmítačů“ podobného příslušenství. Naše babičky se však nevydávaly se svým dětmi přes půl republiky nebo dokonce do zahraničí. A mimochodem, na zdraví zad se v té době také ještě příliš nedbalo.

Děti tak spaly všude, kde bylo zrovna místo – ty nejmenší třeba i v kufru! To už naštěstí dnes nikoho největší pravděpodobností nenapadne, takže místo a využití najde i cestovní postýlka pro děti.

Kdy se rozhodnout pro dětskou postýlku

Ne všechny typy cestování však nákup tohoto doplňku vyžadují. Zvláště budete-li bydlet v luxusních hotelích, předem se informujte, jestli se u nich cestovní postýlka pro děti nenajde. Vždy však chtějte znát značku a míru opotřebení postýlky. V případě levných viklajících se staroušků je totiž vždy lepší dát dítě do své vlastní.

Využití na dovolené i na návštěvě u prarodičů

Cestovní postýlky si však rodiče pořizují i z mnoha jiných důvodů. K těm nejčastějším patří:

Přečtěte si zajímavý článek:  Osvětlení dětského pracovního stolu - LED stolní lampa

Přítomnost známého prostředí

Většina malých dětí nesnáší změny. A nezáleží na tom, jestli cestujete za babičkou, u níž jste každý víkend anebo na horskou chatu. Pobyt ve známé postýlce se stále stejnými plyšáky a dalšími doplňky je tedy uklidňuje. Podmínku je, aby v cestovní postýlce dítě čas od času pobývalo i doma.

Praktický kousek do domácnosti prarodičů

Proč kupovat drahou a neskladnou dřevěnou postýlku, když můžete všechny návštěvy odbýt s tou cestovní? Jakmile odjedete, stačí ji složit do skříně nebo pod pohovku. Nezabírá tedy více místa, než je potřeba.

Bezpečné místo jako základ

Ne všechny navštívené domácnosti jsou uzpůsobené k pobytu malého dítěte. Cestovní postýlka pro děti je tedy bezpečným prostorem, kde se nemůže nic stát ani vašemu drobečkovi ani starožitným vázám na televizním stolku.

Může posloužit také jako ohrádka

Dítě do ní bezpečně uložíte třeba během vaření nebo musíte-li ke dveřím za pošťačkou. Lze ji bleskurychle přenést do jakékoli části domu. Díky její nízké váze se s ní totiž snadno manipuluje.

Poslouží i jako bezpečné útočiště venku. Nezáleží na tom, jestli chcete v klidu pověsit prádlo na šňůru, nebo byste si rádi vychutnali kávu na zahrádce malé restaurace. Dítě si odpočine na čerstvém vzduchu, a vy budete mít volné ruce. Nutné je dát pozor pouze na přímý sluneční úpal a opatřit pro tyto účely postýlku např. slunečníkem.

Přečtěte si zajímavý článek:  Vybavujeme dětský pokoj pro holčičky a kluky

Jako změna pro větší děti

Roční batolata již mají postýlku spojenou s nočním spánkem, takže přes den je do ní ke spánku prostě neuložíte. Zkuste tedy v takovém případě přehodit matraci do postýlky cestovní. Divili byste se, jak často tato zdánlivá drobnost zabere. Díky tomu leckdy usne i ten největší nespavec. A to se může leckdy opravdu hodit.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search