Vyberte si tu správnou postýlku pro vašeho drobečka

Jestli patříte ke šťastným těhulkám a vaše těhotenství se již blíží k zázračnému konci, je tento článek určen právě vám! Poctivě se na vytoužené miminko připravujete, ale najednou si uvědomíte, že vám chybí jedna z nejdůležitějších věcí – dětská postýlka. V dnešním článku se dozvíte, proč je výběr správné dětské postýlky tak důležitý a co byste rozhodně měla mít na paměti.

Až se vám miminko narodí, je jisté, že většinu času prospí, proto je opravdu velice důležité mu vybrat pohodlnou dětskou postýlku, kde se mu bude líbit.

Vyberete si dětskou postýlku z dřevěného materiálu

Dřevo je obecně velice kvalitní materiál a nebudete se tak muset bát, že by byla narušena jeho stabilita. Čím tvrdší dřevo bude, tím lepší. Až vaše miminko začne vše okusovat, nebudete se muset bát, že by se na dětské postýlce tvořily třísky nebo záděry, o které by se miminko mohlo poranit.

Velice důležité je, aby měla vaše dětská postýlka polohovatelnou matraci. Když je vaše miminko maličké a zatím jen leží, tak může být matrace v poloze vyšší. Tak se snadno k miminku dostanete a nebudete se k němu muset neustále ohýbat. Až miminko povyroste, matraci snížíte dolů, abyste měli jistotu, že vám dítě z dětské postýlky nevypadne.

Nursery Crib Chair Bedroom Room  - ErikaWittlieb / Pixabay

Vyberte si tu správnou postýlku pro vašeho drobečka

Vybíráme další doplňky

Velice důležitým při výběru je vhodná zábrana na dětské postýlce. Až budete postýlku vybírat, dejte si na čas a sami si dobře vyzkoušejte, jak zábrana funguje a zda nebude možné, aby s ní dítě samo manipulovalo. Nejlepší a nejbezpečnější zábrana je taková, která umožní snadnou manipulaci vám, ale vaše dítě ji nebude moci otevřít samo.

Přečtěte si zajímavý článek:  Vitamín D a jeho funkce v těle. Zvládá toho ještě víc, než si myslíte

Vybíráme vhodnou matraci do dětské postýlky

Vybrat vhodnou matraci do dětské postýlky je téma stejně důležité, jako vybrat samotnou postýlku. Fakt, jakou matraci svému miminku vyberete, totiž může pozitivně či negativně ovlivnit i jeho vývoj. Proč tedy později řešit případné zdravotní problémy, když jim můžete výběrem vhodné matrace předcházet? Povíme si jak na to.

Jedna z prvních věcí, na kterou byste se měli při výběru matrace do dětské postýlky zaměřit, je materiál. Jednou ze zajímavých variant je matrace s antialergickou výplní. V dnešní době, kdy existuje mnoho různých alergií je lepší mít jistotu, že dítěti dopřáváme to nejlepší. Velice oblíbené matrace do dětských postýlek jsou také ty, které mají vnitřek tvořen pevnějším materiálem a vnější část matrace je poté tvořena z přírodních materiálů.

Pro miminka a menší děti je obvykle vhodnější volit spíše pevnější matrace

Abyste vybrali vhodnou matraci do dětské postýlky, měli byste také přemýšlet nad jejími rozměry. Správná matrace by neměla být ani příliš velká, ani příliš malá. Měla by přirozeně vyplnit celý prostor postýlky tak, aby mezi hranami postýlky a samotnou matrací nebyly žádné zbytečné mezery.

Pokud se budete držet těchto základních pravidel, vaše miminko bude jistě spokojeně a zdravě růst.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search