SmartMax magnetické stavebnice – co byste o nich měli vědět?

I když trhu s těmito produkty jednoznačně dominuje Lego a jemu podobní, pokud chcete svým dětem poskytnout skutečně univerzální produkt, vhodný pro splnění jejich dětských fantazií, budete muset sáhnout jinam.

Co takhle si dopřát stavebnici, u které dílky jen tak samy od sebe skáčou do žádoucích pozic? Tak přesně taková je SmartMax. Magnety jsou dostatečně silné na to, aby vytvořené objekty skvěle držely pohromadě, ale zároveň nebrání ani jejich pohodlnému rozebírání.

S magnety se musíte naučit trochu zacházet

Když se řekne magnet, vybavíme si nejspíše z hodin školní fyziky něco, co se ne pokaždé chová přesně tak, jak bychom si přáli. A přesně takové jsou i magnety ve SmartMax. Ne vždy je tedy budete stačit přiložit k sobě, takže se občas vy i vaše děti při sestavování jednotlivých modelů trochu zapotíte. Na druhou stranu si však dokonale vytříbíte své motorické dovednosti – a vaše děti samozřejmě také.

A jak je to s návody? U každé stavebnice samozřejmě dostanete nějaké ty tipy pro složení. Na trhu existují přímo sety kupříkladu pro postavení dinosaurů, panenek, autíček apod. Ovšem žádné speciální dílky v nich nečekejte, vše se odehrává jen za pomoci klasických dílků. A jakmile vás stavění podle předlohy omrzí, můžete popustit uzdu své kreativitě a tvořit jen to, co sami chcete.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak vybrat dětský kočárek pro panenky, aby měl úspěch

Hraní s bloky má pro vaše děti množství výhod

A proč tedy dát tomuto řešení přednost před jinými alternativami? Hra s bloky rozvíjí celou řadu dovedností. Ve hře je především jemná motorika, přesnost jsoucí ruku v ruce s trpělivostí, soustředění po delší dobu, tvoření a prostorová představivost. SmartMax magnetické stavebnice tedy můžeme bez uzardění označit jako takové, které mohou zlepšit vývoj dítěte, protože ho hraní s nimi bude zkrátka a dobře bavit.

Ve hře je právě ona zmíněná univerzálnost. Nejste závislí na podrobných návodech, bez nich si u speciálních kostiček ani neškrtnete. Protože když děti práce s kostkami baví, staví je prakticky každý den.

Množství barev na výběr

Jak jsme už předeslali, SmartMax magnetické stavebnice nabízí velmi pestrou barevnou škálu. Děti díky tomu úplně pohltí, a zároveň je učí kreativitě bezpečným a zajímavým způsobem. Vzory sestavené z těchto bloků vypadají krásně. Ovšem pokud máte dojem, že jde spíše o hračku pro dívky nebo málo kreativní děti, nenechte se mýlit.

I kluci si s nimi vyhrají – z dílků SmartMax lze totiž sestavit i nejrůznější doplňky třeba pro závodní dráhy nebo nákladní auta. A na to technicky založené ratolesti rozhodně slyší. Jen pozor na to, aby se dílky nedostaly k dětem mladším tří let. Několik spolknutých magnetů může být pro jejich zdraví velmi nebezpečné.

Přečtěte si zajímavý článek:  Small Foot Dřevěný perličkový tkalcovský stav – skvělá pomůcka pro kreativní děti i rodiče

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search