Pískoviště pro děti na každou zahradu

Pískoviště k dětství prostě patří. Jestli jste zatím nepořídili svému dítěti hromadu písku, kde si může nekonečné hodiny vyhrát, je čas to konečně napravit. Pískoviště je v mnoha ohledech ideální: dítě tráví čas na čerstvém vzduchu a ještě rozvíjí svoji kreativitu. Jak dětské pískoviště na zahradu vybrat? Jaké jsou možnosti?

Zatímco pro dítě je hra na pískovišti neomezeným štěstím, pro rodiče představuje starosti: veřejná jsou často nechráněná a nikdy nevíte, na co dítě v písku narazí. Pokud máte zahradu, předzahrádku nebo alespoň větší terasu, neváhejte dítěti pořídit vlastní.

Pískoviště s krytem

Oblíbená jsou především plastová pískoviště, jež jsou vyráběná v různých velikostech, tvarech a barvách. Vedle klasických pískovišť jsou oblíbené i hrací stolky, které můžete naplnit pískem nebo vodou. Po praktické stránce oceníte především pískoviště s krytem, jež po skončení her snadno zavřete. Dovnitř se vejdou i hračky, které jsou tak stejně jako písek chráněné před deštěm.

Sandburg Marble Railway Play  - Kathas_Fotos / Pixabay

Kathas_Fotos / Pixabay

Kritéria dětského pískoviště

Protože plastové pískoviště je určené pro dětské hry, musí splňovat přísná kritéria – především na bezpečnost a nezávadnost. Důležité je, aby byl plast odolný a pevný. Taková pískoviště vyrábí americká firma Step2 a na českém trhu je prodává společnost StepTwo.

Přečtěte si zajímavý článek:  Lego Technic nabízí stavbu, inovace i dobrodružství

Pro výrobu dětských pískovišť je používán jen pevný plast, který odolává všem vlivům počasí. Některá dětská pískoviště jsou vybavená krytem, jiná i slunečníkem, jenž po stažení a uchycení poutky plní i funkci krytu, takže je zaručena ochrana proti znečištění písku. Jiná jsou doplněná třeba piknikovým stolkem, který děti ocení pro své hry a můžete jim zde servírovat i drobné občerstvení.

Samozřejmostí je, že každé pískoviště od Step2 má pevné dno. Místo písku ho tak můžete naplnit v parných dnech i vodou a hned máte pro děti šikovný bazének.

Toys Sand Pit Playground Play  - planet_fox / Pixabay

planet_fox / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search