Pískoviště pro děti na každou zahradu

Pískoviště k dětství prostě patří. Jestli jste zatím nepořídili svému dítěti hromadu písku, kde si může nekonečné hodiny vyhrát, je čas to konečně napravit. Pískoviště je v mnoha ohledech ideální: dítě tráví čas na čerstvém vzduchu a ještě rozvíjí svoji kreativitu. Jak dětské pískoviště na zahradu vybrat? Jaké jsou možnosti?

Zatímco pro dítě je hra na pískovišti neomezeným štěstím, pro rodiče představuje starosti: veřejná jsou často nechráněná a nikdy nevíte, na co dítě v písku narazí. Pokud máte zahradu, předzahrádku nebo alespoň větší terasu, neváhejte dítěti pořídit vlastní.

Pískoviště s krytem

Oblíbená jsou především plastová pískoviště, jež jsou vyráběná v různých velikostech, tvarech a barvách. Vedle klasických pískovišť jsou oblíbené i hrací stolky, které můžete naplnit pískem nebo vodou. Po praktické stránce oceníte především pískoviště s krytem, jež po skončení her snadno zavřete. Dovnitř se vejdou i hračky, které jsou tak stejně jako písek chráněné před deštěm.

Sandburg Marble Railway Play  - Kathas_Fotos / Pixabay

Kathas_Fotos / Pixabay

Kritéria dětského pískoviště

Protože plastové pískoviště je určené pro dětské hry, musí splňovat přísná kritéria – především na bezpečnost a nezávadnost. Důležité je, aby byl plast odolný a pevný. Taková pískoviště vyrábí americká firma Step2 a na českém trhu je prodává společnost StepTwo.

Přečtěte si zajímavý článek:  Mobilní telefon vám může sloužit bez problémů i několik let, důležitý je však jeho výběr. Na co byste si během něj měli dát pozor?

Pro výrobu dětských pískovišť je používán jen pevný plast, který odolává všem vlivům počasí. Některá dětská pískoviště jsou vybavená krytem, jiná i slunečníkem, jenž po stažení a uchycení poutky plní i funkci krytu, takže je zaručena ochrana proti znečištění písku. Jiná jsou doplněná třeba piknikovým stolkem, který děti ocení pro své hry a můžete jim zde servírovat i drobné občerstvení.

Samozřejmostí je, že každé pískoviště od Step2 má pevné dno. Místo písku ho tak můžete naplnit v parných dnech i vodou a hned máte pro děti šikovný bazének.

Toys Sand Pit Playground Play  - planet_fox / Pixabay

planet_fox / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search