Kvalitní dětské hřiště – jak je poznat?

Chcete do veřejného prostoru pořídit opravdu kvalitní herní prvky, ale nevíte, jak je poznat? Neznalí lidé se obvykle ztratí  v množství příslušných norem a certifikátů, takže nakonec stejně vybírají „tak nějak od oka.“ A jak tomu předejít?

Podívejte se na hřiště očima dítěte a jeho rodičů. Ano, hračky musí zaujmout, ale nemělo by jít o jediné kritérium. Každý herní prvek musí být vyroben tak, aby pro uživatele jakéhokoliv věku nebo úrovně motorických dovedností nepředstavoval žádné riziko. Je rovněž třeba, aby byl správně umístěn. A co ještě potřebuje dětské hřiště?

Jen o samotných herních prvcích to není

Nesmíme však zapomenout, že herní prvky nejsou jediným nosným bodem. Je rovněž nutné zařídit dovádějícím dětem odpovídající bezpečnostní základnu. Starý štěrkový podklad už dávno není IN. Složitě se udržuje, zapadávají do něj odpadky a děti si na něm mohou dokonce i ublížit. Mnohem lepší volbou budou moderní gumové podložky nebo obdobné materiály. Vybírejte však vždy ty, které dlouho vydrží. Nebudete tak muset brzy investovat do jejich opravy či výměny.

Přečtěte si zajímavý článek:  Albi - kouzelné čtení jako skvělá pomůcka pro kteréhokoliv rodiče

Hřiště pořizujte u specialistů

Nezáleží na tom, jestli budujete čistě dětské nebo sportovní hřiště. Aby bylo možné postavit skutečně kvalitní plochu určenou k trávení volného času, je nejdříve třeba porozumět hře dětí, samotnému prostoru a samozřejmě také individuálním potřebám a omezením dětí. A to vše je nutné skloubit se souborem  technických bezpečnostních požadavků. Jinými slovy – vždy je třeba navrhnout tento prostor tak, aby byl na jedné straně pro děti atraktivní a na té druhé samozřejmě také maximálně bezpečný. A nezáleží na tom, jestli budujete klasické houpačky či moderní prolézačky.

Aby mělo dětské hřiště vybavení na jedničku

Vždy se proto vyplatí svěřit se do služeb firmy, která má už podobný městský mobiliář v malíčku. Projděte si reference, inspirujte se galerií hotových prací a nebojte se ptát i na nejmenší podrobnosti. A kde? Naším tipem je určitě Hagspraha.cz.

Swing Playground Childhood Seat - Pezibear / Pixabay

Kvalitní dětské hřiště – jak je poznat?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search