Dílky Plus Plus stavebnice vaše děti nijak neomezují

Dost možná to také znáte: chcete pořídit svému dítěti nějakou stavebnici, ale nelíbí se vám nejrůznější speciální dílky a další „vychytávky“, které se ovšem v konečném důsledku hodí právě jen k tomu jedinému účelu.

A právě proto jsou na trhu nejrůznější alternativy, které vytvoří skvělou konkurenci známým a poměrně drahým značkám jako je Lego nebo Merkur. Jednou z těchto zajímavých alternativ jsou také stavebnice Plus Plus. Jaké mají výhody a pro jak staré děti se hodí?

Malé puzzle s multifunkčním využitím

Od ostatních podobných produktů na trhu je poznáte na první pohled – mají totiž univerzální tvar klasického dílku puzzle, ovšem z dokonalými hranami. Právě díky nim do sebe dokonale zapadnou a není tedy problém z nich stavět ani perfektní 3D modely.

Nenechte se odradit tím, že některé barvy jsou neonové a použitý materiál díky nim působí trochu průsvitně. Držíte v ruce opravdu pevné kousky, které jen tak něco nerozháže – můžete na ně tedy klidně i šlápnout, a přesto budou v pořádku (tuto činnost ovšem nedoporučujeme, bolí to přibližně stejně, jako u kostiček jiných stavebnic).

Přečtěte si zajímavý článek:  Baby Born Soft Touch holčička

2D i 3D využití – záleží jen na vaší libosti

Jednotlivé hrany do sebe opravdu krásně zapadnou. Nejlepší ovšem je, když si plánovaný motiv složíte naplocho a teprve poté spoj ohnete do plánovaného úhlu. Nebojte se, kostičku nijak nepoškodíte – všechny kousky jsou na to stavěné. Jen pokud budete stavět opravdu 3D kousky, pak si již v posledních fázích svého projektu s touto technikou zaručeně nevystačíte a budete se muset spolehnout na svou šikovnost a dobrý odhad použité síly.

Děti takové popuštění uzdy rozhodně ocení. Rozhodně tedy nehrozí, že by se použité modely jen tak postavené válely na skříni. Naopak – díky jejich univerzálnosti mají děti o to větší motivaci je rozebrat a použít zcela nově a nápaditě.

Pro jak staré děti se stavebnice Plus Plus hodí

Samotné bloky této stavebnice jsou dva centimetry dlouhé, tedy pokud se jedná o velikost Mini. Na trhu ovšem najdete ještě větší – Midi. K mání jsou v různých sadách – větších, menších, v různých barvách a samozřejmě i cenách. Krabičky jsou poměrně malé – dokonale naplněné obsahem. Nikdy tedy neplatíte jen za samotný vzduch.

Velikost dílků se zdá dostatečná k tomu, aby si s nimi hrálo již dítě tříleté, my však doporučujeme držet se údajů na krabičce a stavebnice Plus Plus kupovat až pro ratolesti pětileté. Je to kvůli tomu, že tato stavebnice drží u sebe opravdu pevně u sebe a dílky jsou pro detailní použití malé – aby je tedy dítě mohlo snadno sestavit dohromady, musí mít v dlaních a prstech už nějakou tu sílu. Jinak mu budete muset pomáhat, a to rozhodně není nic, o co by stálo.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search