Poradíme vám, jak se dostat po porodu zpátky do figury

I když se o těhotenství hovořívá jako o nejkrásnějším období v životě ženy, většina těhotných svoji postavu jako tu nejkrásnější určitě nevnímá. Kladně snad hodnotí jen zvětšení prsů, ovšem stále vyboulenější břicho je přesným opakem žádoucího plochého tvaru. A kterou z žen při tom nenapadlo – proboha, dá se to ještě vrátit?

Těhotenství a jeho vliv na postavu ženy

Těhotenství a kojení pochopitelně nejvíce zasahuje prsy a břicho, a to rychlým nárůstem tělesného objemu a potom zase jeho rychlým poklesem. Na břiše si rostoucí plod především vynutí rozestoupení přímých břišních svalů směřujících vedle sebe shora dolů. Jsou spojeny jen slabou vazivovou tkání, která se u některých žen během těhotenství zpřetrhá a po porodu už sama od sebe srůst nedokáže.

Mezi svaly proto zůstane mezera široká 6–7 centimetrů a břišní stěna již není schopna zadržovat vnitřní orgány stejně efektivně jako před těhotenstvím. Dříve ploché břicho zůstane vypouklé, a nespraví to ani cvičení.

Kde nepomůže příroda, může pomoci operace

Přesně pro tyto případy je určena abdominoplastika, čili plastická operace břicha. Chirurg zasáhne tam, kde už příroda nestačí, a obnoví někdejší spoj mezi přímými břišními svaly tím, že je sešije. Zároveň odstraní přebytečnou povislou kůži, přesadí pupek do nové pozice a, pokud je to zapotřebí, také zeslabí podkožní tukovou vrstvu.

Přečtěte si zajímavý článek:  Parfémy sloužily i jako lék, a za jejich rozšíření mohl Kryštof Kolumbus

Zákrok se pochopitelně provádí v celkové anestezii a zůstane po něm jizva těsně nad ochlupením v celé šíři mezi kyčelními kostmi. Po operaci se obvykle počítá s dvěma až třemi dny hospitalizace, týdnem klidu v domácím ošetření a následnou rehabilitací až do plné fyzické zátěže po šesti týdnech.

Plastický operace prsou je řešením pro ty, které nejsou spokojeny po skončení kojení

Stejně efektivně může estetická chirurgie pomoci ženám, které nejsou spokojeny s tvarem svých prsů po skončení kojení. „V tomto případě přichází v úvahu především modelace prsů, eventuelně doplnění jejich objemu tak, aby byly ,jako dřív‘, prostě aby žena po operaci měla to, na co byla zvyklá. Někdy jsou prsy po kojení a smrštění mléčné žlázy tak ochablé, že připomínají prázdný sáček. To je stav, který opravdu nelze řešit jinak než chirurgicky. Ženám tyto operace pomáhají zlepšit nejen vzhled, ale pochopitelně i psychiku.

Do ,normálního života‘ se pacientka vrací sedm až deset dnů po operaci a plné fyzické zátěži či sportu se může znovu věnovat měsíc či dva po zákroku.

Pregnant Woman Silhouette Pregnancy  - sippakorn / Pixabay

Poradíme vám, jak se dostat po porodu zpátky do figury

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search