5 top hraček našeho mládí! Zavzpomínejte si!

Při výběru hraček pro naše děti často sledujeme aktuální trendy. Není žádným tajemstvím, že dětské pokojíčky našich dětí praskají ve švech, proto může být výběr hraček pro dnešní děti o dost víc komplikovanější, než tomu bylo v období našeho mládí. Co se zkusit podívat na celou věc jinak?

Pro jednou zapomeňme na aktuální a nejnovější trendy hraček a zkusme se podívat do dob našeho mládí. S čím jsme si hráli my, když jsme byli dětmi? Které hračky naprosto upoutaly naši pozornost? Hračky z našeho mládí budou pro dnešní děti úplnou novinkou, která upoutá leckdy mnohem víc, než aktuální a trendy hračka.

Pořiďte dětem hračku, s kterou jste si hráli i vy!

Když pořídíte dětem hračku, s kterou jste si rádi hrávali i vy, když jste byli dětmi, uvidíte, že je stoprocentně upoutá. Neboť “ staré “ hračky s tradicí nebyly vyvíjeny jen pro naši generaci. Jejich účel pobavit a mnohdy i poučit plní dodnes! Jen se trochu zamyslete, zase to není tak dávno, když jste si spolu s kamarády hráli venku na hřišti. Na mysl vám určitě vytane celá řada dnes již retro hraček, které plnily vaše dětské sny.

Přečtěte si zajímavý článek:  Hledáte ideální dárky na Den dětí? Darujte svým dětem dáreček od srdce

Stavebnice Merkur byla, je a bude oblíbenou hračkou

Vezměme si například oblíbenou stavebnici Merkur! Vzpomínáte, jak jste vysypali celou krabici nejrůznějších kovových součástek, matiček a šroubků a už jste se nemohli dočkat, až začnete stavět? Vznik slavné české stavebnice Merkur se spojuje s rokem 1920. Od samého začátku jejího prodávání si získala srdce miliónů dětí i dospělých. Jsme si jisti, že i dnes si vaše děti užijí spoustu tvořivé zábavy se stavebnicemi Merkur, připojte se k nim!

Backhoe Bucket Toys M%c%arklin  - stux / Pixabay

stux / Pixabay

Céčka, sbírá céčka, v tom je ta léčka…

Jako i dnes děti milují hračky, které lze sbírat, hromadit a měnit mezi kamarády i my jsme v našem mládí měli svoje Céčka! Céčka, sbírá céčka… text Michala Davida tehdy platil úplně na každého. Kdo měl delší řetěz z Céček, ten byl lepší a mohl se vytahovat…“Céčkové horečce“ nikdo neunikl! Céčka se tak stala hodnotným sběratelským artiklem, který mimo jiné sloužil na hraní i jako módní doplněk.

Znovu si postavte svého Igráčka!

Další skvělou hračku, na kterou bychom neměli zapomínat není třeba dlouze představovat. Igráček je plastový panáček, který nás doprovázel celým dětstvím. Igráčka vyráběla společnost Igra. Je to asi osmicentimetrová figurka v podobě lidské postavy, která je stylizována do určité pracovní činnosti. Igráček tak představoval nejrůznější povolání – policista, hasič, kuchař….často k sobě měl doprovodnou figurku – psa, koně… Jsme si jisti, že s legendární figurkou Igráčka si budou hrát i dnešní děti.

Přečtěte si zajímavý článek:  Legová doba robotí aneb recenze Lego Mindstorms

Taky vzpomínáte na roztomilého Mončičáka?

Mončičák – roztomilé plyšové zvířátko bylo velmi oblíbené v 80. letech. Určitě jste taky jednoho měli. Vždyť kdo by odolala jeho roztomilým kukadlům? I když původně vznikl Mončičák v Japonsku, pro jeho oblíbenost se rozšířil po celém světě. Jeho původně hnědá barva se rozšířila na nejrůznější barevné varianty. Plyšová figurka s plastovým obličejem a rukama si získala popularitu v celém světě.

Retro hračka Bludiště – jen pro děti se značkou dávkou trpělivosti

A pamatujete si na oblíbenou hru Bludiště? Byla to malá červená krabička, která ukrývala labyrint a malou kuličku. Záměrem hry pak bylo dostat onu kuličku do středu labyrintu. Děti tak s krabičkou třásly, a všemožnými pohyby dopředu, dozadu, do strany se snažily dostat kuličku do cíle. Zejména tuto hračku pak doporučujeme těm dětem, které se potřebují procvičit v trpělivosti.

A byly ty hračky tenkrát bezpečné? To je otázka pro další článek.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search