Nač se hodí dětská magnetická tabule? Nástěnka nejen pro sbírku

Plechové magnetické tabule jsou známé ze škol. Pořídit se také dají v hobbymarketech a prodejnách nábytku či kancelářských potřebách. Modernější jsou samolepicí pokovené fólie – dětské magnetické tabule k nalepení na stěnu nebo třeba na dveře. Poslouží i jako dětská magnetická tabule. Jak ji vytvořit?

Magnetická nástěnka je pěkným doplňkem dětského pokoje. Nejmenší ratolesti na ni mohou přicvakávat obrázkové magnetky z magnetické fólie a sestavovat si tak harmonogram svého dne.

Větší děti ji využijí pro přicvaknutí sbírek kartiček, obrázků nebo třeba výukových materiálů, papírových hodin. Školákům se hodí na školní rozvrhy a úkoly. Studentům magnetická tabule poslouží pro uspořádání materiálů, skript, plánů, grafů.

Dětská magnetická tabule během chvilky? Nalepte si ji

Nejjednodušší možností, jak si dětskou magnetickou tabuli vyrobit, je použít speciální samolepicí pokovenou fólii – nalepovací magnetickou nástěnku. Je k dostání v různých rozměrech, například 100 × 60 cm nebo 120 × 90 centimetrů.

Ta základní má bílou barvu a můžete na ni psát fixy na whiteboardy. Dobře na ní drží neodymové magnety, kancelářské magnety i magnetické figurky a magnety na ledničku.

Přečtěte si zajímavý článek:  Albi - kouzelné čtení jako skvělá pomůcka pro kteréhokoliv rodiče

Pokud máte nerovnou stěnu, je lepší zvolit samolepicí magnetickou fólii s pěnovým lepidlem. Jemné nerovnosti na stěně vyrovná. Různé druhy a rozměry nalepovacích magnetických nástěnek seženete třeba na e-shopu Unimagnet.cz

Dětská magnetická tabule pro malování křídami

Jestliže vaše dítka raději malují křídami než fixy, pak se vám bude hodit speciální verze nalepovací nástěnky. Černá dětská magnetická tabule má také samolepicí vrstvu, tu ale tvoří pěnové lepidlo na vyrovnání jemných nerovností stěny. Rovněž i na ní drží kancelářské magnety. A navíc se na ni dá malovat křídami!

Pár tipů, kam magnetickou tabuli nalepit

Základním podkladem pro nalepení magnetické nástěnky je stěna. Ale můžete ji přilepit i na dveře nebo skříň. Pokud chcete magnetickou tabuli přemisťovat, pořiďte si v hobby marketu plastovou desku odpovídajícího rozměru a pokovenou fólii nalepte na ni.

tabule, magnet, škola, nástěnka

Nač se hodí dětská magnetická tabule? Nástěnka nejen pro sbírku

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search