Výhody dřevěných hraček pro vaše děti

Dřevěné kostky, panenky, domečky nebo třeba autíčka jsou tradiční hračky, které si dozajista všichni pamatujeme z dětství. Vyvolávají v nás opravdu skvělé vzpomínky. Bohužel dnes bývá v hračkářstvích k vidění spíše plast.

Přesto mají dřevěné hračky stále ještě své věrné obdivovatele. A není divu, protože mají mnoho výhod. Často přecházejí doslova z ruky do ruky, a když z nich dítě vyroste, bývají uloženy pro další generace.

Nákup hraček jako investice

S trochou nadsázky je tak možné dřevěné figurky, autíčka nebo domečky brát jako skvělou investici pro další generace. Nad tím však moderní rodiče spíše nepřemýšlejí. Mnohem důležitější pro ně je, aby byla zvolená hračka pro jejich dítě bezpečná a poskytovala mu ty správné podněty k zábavě. A v tomto ohledu vyhovují dřevěné hračky opravdu bez potíží.

Hračky, které pozitivně ovlivňují vývoj dítěte

Děti chtějí hračky, které by stimulovaly jejich smysly. Nechtějí předem připravenou zábavu, ale něco, co musí uvést do pohybu samy. Praktická manipulace s hračkou rozvíjí jejich motoriku více než jen pouhé mačkání tlačítka. Klasická dřevěná zvířátka, domečky nebo panenky navíc nepřekypují množstvím detailů, takže podporují jejich fantazii. Děti jejich prostřednictvím poznávají svět, učí se barvy, počítání nebo třeba písmena.

Přečtěte si zajímavý článek:  Poradíme vám, jak udržet pořádek na psacím stole

Zdravá hračka není jen prázdný pojem

Malé děti berou všechno do úst, je to přirozená součást jejich vývoje. Ta správná dřevěná hračka proto musí umět vyhovět i tomuto kritériu. Naštěstí dřevěné hračky od renomovaných výrobců neobsahují žádné  toxické látky, ale naopak mají všechny potřebné certifikáty. Takové hračky stačí čas od času otřít hadříkem se saponátem, omýt vodou a jsou zase čisté.

A abychom nezapomněli – takové hračky krásně voní už od výroby, není třeba je nechat „vyčichnout“ jako u levné plastové produkce. Přesvědčí vás o tom české dřevěné hračky s třicetiletou tradicí, které můžete výhodně pořídit v e-shopu Toywood.cz.

Tractor Machinery Miniature Toys - matthiasboeckel / Pixabay

Výhody dřevěných hraček pro vaše děti

2 komentáře

 • Jana
  10 měsíců ago Reply

  Jestli chcete darovat jakou malou milou pozornost svým přátelům nebo chystáte vánoční baliček pro své zaměstnance, podívejte se na malé dřevěné pozornosti z Toywood.
  Jedná se buď o přívěsky na klíče nebo o magnetky s figurkou.
  Tato malá drobnost bude obdarovaného člověka provázet každý den a kromě radosti a příjemného pocitu v jeho ruce si na Vás určitě vzpomene.

 • Lucka
  9 měsíců ago Reply

  U nás teď doma nejvíce frčí stavebnice. Vyzkoušeli jsme opravdu mnoho druhů, ale asi až 5 pokus byl pro nás nadějný, kde to našeho Tomáška začalo opravdu bavit – https://www.kreativni-hracky.com/stavebnice-plus-plus/ vyzkoušejte a uvidíte, za nás je to opravdu skvělá hračka 🙂

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search