Jak vybrat dětský kočárek pro panenky, aby měl úspěch

Kočárek velmi často patří mezi hračky, které si bude vaše malá princezna dříve nebo později přát. Výběr vhodného kočárku je však pro mnoho rodičů a prarodičů počinem dosti náročným. Jak vybrat kočárek, který bude slečna milovat a který bude zároveň praktickou a hezkou hračkou, jež vydrží roky? Vybrat kočárek 3 v 1 nebo raději klasický hluboký dětský kočárek pro panenky? Co vše je dobré zvážit, aby byly všechny strany nadmíru spokojeny?

3 věci, které při koupi kočárku pro panenky vezměte do úvahy:

  • prostředí, ve kterém si dítě bude s kočárkem hrát
  • věk dítěte
  • vkus dítěte

Chcete-li pořídit kočárek, který bude oblíbenou a praktickou hračkou, je zamyšlení nad těmito body nezbytností. Odvíjí se od nich totiž rozhodnutí týkající se požadavků na konstrukci, výšku kočárku i materiálu. Jiné nároky budete mít, pokud chcete obdarovat roční dítě a jiné pokud vybíráte kočárek už pro pětiletou předškolačku.

Prostředí. Chcete kočárek na venkovní projížďky nebo jen na domácí popojíždění?

Základem každého kvalitního kočárku je konstrukce, která by měla odpovídat účelu použití. Kvalitní a těžší kočárky se budou hodit i na venkovní procházky, ty lehké plastové mohou posloužit na domácí ježdění. Větší funkce než vzhled od nich však nečekejte.

  • Hluboké kočárky pro panenky
Přečtěte si zajímavý článek:  5 rad, jak vybavit dětský pokojíček

Jsou nejoblíbenější kategorií mezi dětskými hračkami. Velmi často věrně napodobují vzhled opravdických kočárků pro miminka, což je pro děti velmi atraktivní záležitostí. Lépe se jim pak vžívá do role rodičů.

Většinou mají dobrou, stabilní konstrukci, která vydrží nejen domácí ježdění, ale i venkovní terén. Malé slečny určitě ocení i příslušenství, které se často skládá z košíku a závěsné tašky. Přesně takové jako mají maminky. Ty opravdu kvalitní disponují dokonce i možností klasického houpání, čímž je celkový efekt dokonalý.

Při hledání toho správného kočárku se neomezujte se jen na procházení hračkářství. Některé firmy, které se zabývají výrobou klasických kočárků, často vytváří své vlastní dětské verze; proto zkuste navštívit i prodejny a e-shopy zaměřující se nabídku zboží pro miminka.

  • Kočárky 3 v 1

Tento typ oceníte díky větší variabilitě herních prvků. Hodí se spíše pro už větší děti, které zvládnou manipulaci a výměnu jednotlivých dílů. Nejpřitažlivější součástí je určitě nabídka autosedačky, která je kompatibilní s konstrukcí. Tím se malá princezna zase o něco více přiblíží k realitě všedního dne života maminky.

Vhodné jsou však spíše pro rodiny s dostatkem prostoru, protože dítě si vždy bude hrát jen s jednou nabízených variant. Zbytek bude ležet nepovšimnut v koutě.

  • Golfky
Přečtěte si zajímavý článek:  Hledáte ideální dárky na Den dětí? Darujte svým dětem dáreček od srdce

Jsou skladné, lehké, cenově dostupné a oblíbené. Ovšem také křehké a snadno se rozbíjejí. Příliš se nehodí do terénu a správný posed panenky potřebuje určitý nácvik. Jinak z nich pořád vypadává, což zvyšuje frustraci dítěte a kazí dojmy z hraní nebo procházky.

Věk. Každý věk vyžaduje jinou velikost i tíhu kočárku

Obecně se dá říci, že je lepší koupit větší kočárek, který dítěti vydrží několik let. Pokud však chcete batoleti dopřát zážitek z bezproblémové hry, je lepší nejprve uvažovat o přechodným malinkým plastovým kočárku, který bude později vyměněn za kvalitnější, větší a těžší.

Výška rukojeti je v tomto případě zásadní.

  • Do věku 1 roku by měla být kolem 45 cm.
  • U dítěte věku 18 měsíců už počítejte s výškou rukojeti blížící se 55 cm.
  • 4 leté dítě už ocení výšku rukojeti mezi 65 – 70 cm
  • Děti předškolního a školního věku pak potřebují kolem 70 až 75 cm, aby se nemusely při ježdění nepříjemně naklánět.

Ideálním řešením jsou kočárky s nastavitelnou rukojetí, která umožní růst kočárku spolu s dítětem a tím maximalizují délku jeho využití.

Vkus dítěte

Nezapomínejte ani na přání dítěte. Máte dceru, která nadevše miluje modrou? Tak počítejte s tím, že růžový kočárek s motivem Šípkové Růženky ji už tolik nenadchne, i když vy jej úplně zbožňujete.

Přečtěte si zajímavý článek:  Výhody dřevěných hraček pro vaše děti

Vzpomínáte si na svůj dětský kočárek?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search