Hodí se trampolíny pro děti? Existují i pro ty nejmenší

Trampolíny jsou fenoménem, a když se dnes rozhlédneme po českých zahradách, nechybí téměř na žádné, kde mají děti. Hodí se však skutečně i pro děti? A od kolika let?

Pro děti je skákání naprosto přirozený pohyb. I ti nejmenší, již od roku a půl či dvou, mají chuť testovat trampolínu. Pravdou je, že pustit dohromady na jednu trampolínu, byť dostatečně velkou, ty nejmenší děti a ty větší, bezpečné není. Nejmenší děti patří na trampolínu samostatně. Pořiďte jim rozměrově menší a dostatečně bezpečné trampolíny, ve kterých si užijí skákání, ale bez rizika úrazu. Ten by si nepřivodily samotné, ale nebezpeční bývají pro ně další, především větší spoluskokani.

Ne všechny trampolíny pro děti jsou stejné

Vybírat je zapotřebí podle věku, ale též sáhnout na ty kvalitní, prověřené s top bezpečnostními prvky. Vždy je důležité nakupovat trampolíny na zahradu od prověřených prodejců, kteří se na ně skutečně specializují. Nenakupovat je tam, kde se prodávají pouze jako okrajový sortiment, není známým původ výrobku, a kde pak nelze dodatečně dokupovat náhradní díly. Tomu se pravděpodobně během provozu vaší trampolíny nevyhnete. Je proto dobré vybírat takové produkty, které se budou prodávat díky své kvalitě dlouhodobě a nebudou chybět náhradní díly.

Přečtěte si zajímavý článek:  Albi - kouzelné čtení jako skvělá pomůcka pro kteréhokoliv rodiče

Jak vypadají bezpečné trampolíny pro nejmenší?

Chtěli byste na trampolínu postavit již hodně malé dítě? Bezpečná trampolína pro děti, i pro ty nejmenší, existuje. Na zahradu, ale taktéž domů do dětského pokojíku, do domácí tělocvičny, či do různých dětských koutků, se hodí malé trampolíny s madlem. Bývají vhodné již pro první seznamování se s pohybem a skákáním na trampolíně. Trampolína v podstatě neumožňuje, aby ji najednou používalo více dětí, což zvyšuje její bezpečnost. Má 140 cm na šířku. Stejně velká trampolína existuje i s ochrannou sítí. Je ideální k postavení třeba na terasu.

Malé trampolíny pro děti mají nižší hmotnost a vhodné je nenechávat je na zahradě přes noc ani ve chvíli, kdy se nepoužívají. Ochráníte je tak před poškozením třeba silným větrem. Díky malým rozměrům jsou skvěle mobilní a snadno je složíte i opět postavíte na zahradu.

Hodí se trampolíny pro děti? Existují i pro ty nejmenší

Hodí se trampolíny pro děti? Existují i pro ty nejmenší

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search