5 rad, jak vybrat in-line brusle, které vám zaručeně sednou

Pokud hledáte sport, který pro vás bude představovat jak zábavu, tak i zdravý pohyb, určitě byste měli zkusit in-line bruslení. To se jako to klasické řadí mezi jeden z nejkomplexnějších sportů, díky kterému zaručeně procvičíte celé tělo. Jak na jejich výběr? To se dozvíte v následujících řádcích.

1. Vyberte si brusle, které vám sednou

V první řadě byste se měli zaměřit především na své pohodlí, kterého můžete docílit pouze dostatečně velkou botou. Tu byste ale měli vybírat i s ohledem na typ jízdy či disciplínu, kterou chcete provozovat. Obecně platí, že čím těsnější in-line brusle jsou, tím drsnější jízdu s nimi zvládnete.

2. Zvolte kvalitní rám bruslí

Důležitou částí bruslí je především jejich rám, na kterém jsou umístěná kolečka. Mezi ten nejprodávanější typ se řadí plastové rámy, které nabízí skvělé odpružení. Pokročilejší jezdci však ocení spíše hliníkové či karbonové rámy.

3. Zaměřte se na kolečka

Bez koleček vám budou in-line brusle doslova k ničemu. I jejich výběr rozhoduje o tom, jaký bude váš zážitek z jízdy. Kolečka na in-line brusle můžete vybírat buď podle materiálu, nebo podle velikosti. Kvalitní kolečka by měli být vyrobená z gumy, díky čemuž při jízdě neucítíte každý kamínek a nerovnost. Pro rychlou jízdu jsou vhodná zejména velká a tvrdá kolečka.

Přečtěte si zajímavý článek:  K čemu je dobré dětské hřiště

4. Rozhodněte se, jakou disciplínu budete provozovat

Na bruslích nemusíte pouze bruslit, ale můžete se věnovat i různým disciplínám. Tou nejrozšířenější je zejména in-line hokej, který si každoročně získává nové a nové příznivce. Pustit se ale můžete i do fitness bruslení či freeridingu.

5. S brzdou, či bez brzdy?

Jako poslední byste měli řešit brzdy, kterými jsou opatřeny téměř všechny typy bruslí. Někteří zkušení bruslaři mohou mít s brzdami problém, a to především u některých disciplín, kde potřebují dostatečnou flexibilitu.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search