Desková hra Barbie: Sweetville – na co se mohou holčičky těšit?

Deskové hry jsou mezi dětmi opravdu oblíbené a to tím spíše, pokud dokáží zabrnkat na jejich oblíbenou strunu. Tak například holčičky si rády hrají s panenkami Barbie, tak proč jim nesplnit i jejich sen a dovolit jim, aby si zahrály přímo s nimi?

Nechte je vstoupit do hry s deskovým počinem Barbie: Sweetville. Nebudete potřebovat žádné složité dovednosti – stačí jen házet kostkou (samozřejmě růžovou) a posouvat po desce figurku jednoho ze čtyř pěšců v podobě mini Barbie.

Pro koho je hra Barbie: Sweetville určena

Věková kategorie nese doporučení 5+ a počet hráčů je pak uváděn 2-4. Cena v obchodě bývá obvykle velmi sympatická, zpravidla se vejdete do 400 Kč, což u moderních deskovek známých značek rozhodně není pravidlem – ba právě naopak.

Doporučujeme ji samozřejmě spíše pro dívky a pro všechny, kdo ze svých dětských let stále ještě chovají neutuchají obdiv k panence Barbie se všemi jejími sladce růžovými doplňky a proprietami. Celá hra vás zavede do sladkého království. Chtěli jste někdy skákat na na trampolíně ze sušenek, pozorovat přitom mraky z cukrové vaty a jako bonus si dopřát báječnou procházku lízátkovou zahradou? Ano? Pak vás určitě potěší, že desková hra Barbie: Sweetville vám tuto možnost ochotně poskytne.

Přečtěte si zajímavý článek:  Albi - kouzelné čtení jako skvělá pomůcka pro kteréhokoliv rodiče

Jak se vlastně tenhle šikovný kousek do deskové sbírky hraje

Nenechte se mýlit tím, že desková hra Barbie: Sweetville vypadá ve své papírové krabičce na první pohled opravdu skromně. Taková totiž vůbec není. Lidé ze Sladkého království totiž lidem, kteří k nim zavítali, rádi zpestřuj den hrou na honěnou. Vaším cílem je tedy pohybovat se se svými papírovými figurkami po ploše tak, abyste se nikoho nedotkli.

Zdá se vám to jednoduché? Zjistíte, že to takové není ani zdaleka. Celková grafika je ovšem moc hezká a určitě se zalíbí všem, kdo mají v oblibě Barbie a její romantiku. Vše je ovšem naštěstí spíše pastelové než řvavě růžové, takže si hru určitě rádi zahrají i tatínci, kteří chtějí udělat radost svým holčičkám.

Během hry rozvíjíte víc, než jen dovednost házení kostkami

Ve hře existuje celá řada interaktivních prvků, které hráče přímo ponoukají k akci. Zejména malé holčičky pak rády přichází se svými vlastními scénáři a dialogy, což dělá z této hry ještě o něco lepší zábavu pro všechny.

Zajímavé je, že se na desce Barbie: Sweetville můžete pohybovat bez omezení jakýmkoli směrem, ovšem vždy s přihlédnutím k aktuálním herním omezením, např. „žádné odbočení doleva“. Některá pole vás pak překvapí také zajímavými speciální znaky, které vám doporučí další pohyby – příznivé nebo ne. A až se nakonec přes všechno to sladké nadělení přiblížíte ke konci hry, bude vás mrzet, že jste si pobyt ve Sladkém království tak málo užili. Naštěstí si Barbie: Sweetville můžete zahrát zase znovu a nikdy vás neomrzí.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search