Cena zlata není v rámci trhu stejná – víme, jak neprodělat

Zlato je nositelem stability a hodnoty už po mnoho století. Pokud si někde potřebujete uložit přebytečné finance, pravděpodobně budete chtít investovat do zlatých slitků. Tento proces má ovšem svá úskalí.

Nejdříve musíte najít vhodný zdroj, odkud bude vaše zlato pocházet. Rozhodně doporučujeme prověřené obchodníky a nikoli nákup přes bazary nebo pochybné internetové burzy. Bohužel, žádná česká mincovna, která by zlaté slitky produkovala, už v dnešní době neexistuje. Jaké jsou tedy alternativy?

Zlato z okolních zemí je jistotou

Velmi často se na našem trhu objevuje zlato pocházející z německých nebo švýcarských rafinerii. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani slovenská žádná slovenská mincovna. Ty primárně produkují pouze oběhové i pamětní mince pro Slovenskou národní banku, v případě volných kapacit však svůj sortiment distribuuje i do zahraničí.

Jak neprodělat při nákupu zlata

Dost možná si myslíte, že je cena zlata stejná napříč celým trhem. Ano, v ideálním případě by to tak opravdu mělo být, ovšem realita tomu ani zdaleka neodpovídá. Pokud se opravdu dobře rozhlédnete po našem trhu, zjistíte, že se cena zlatých slitků může  u jednotlivých prodejců lišit až o 10 %.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak si vybrat nebankovní společnost, když chcete výplatu peněz tzv. na ruku

Pokud si tedy chcete pořídit investiční zlato, měli byste si pečlivě rozvážit, kterého prodejce si vyberete. Určitě totiž nechcete nakupovat tento drahý kov dráž než třeba v Rakousku a Německu. Hledáte skutečné specialisty? Pak zamiřte na stránky Zlatovna.cz. Kromě zlatých slitků tu pořídíte i mince či medaile z drahých kovů s originálním ražbou, jež můžete použít i jako skvělý dárek pro své přítele, příbuzné nebo firemní partnery. A to vždy jen za cenu kovu – za ražbu nic neplatíte.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search