Jak vypadá taková moderní zoo zaměřená na farmaření

Hledáme-li na výletech zábavu pro malé děti, pak si zpravidla musíme vybrat mezi množstvím zvířat a nějakými těmi dětskými atrakcemi. Ovšem i u nás už existují místa, kde si podobnou volbou procházet nemusíte. Můžete si totiž dopřát pěkně všechno najednou.

Zjistěte, jaká zvířata se chovají na farmách po celém světě

Stačí, když si jako jeden z cílů výletu vyberete Farmapark Soběhrdy. Leží v malebném údolí u Průhonic, tedy jen na skok od Prahy. A celé vaší návštěvě bude dominovat příroda ve všech podobách. Na tom si tady totiž dávají opravdu záležet po všech stránkách.

Ano, přesně tohle vám totiž Farmapark Soběhrdy nabídne. Ve stájích a pod stříškami z rákosu se ukrývá přes 250 druhů zvířat, jež tvoří nedílnou součást hospodářství napříč všemi státy, třeba vysokohorský skot, klokani, pštrosi, buvoli, lamy, ovce…

A nejde jen o obyčejné expozice. Zvířata jsou krotká a na návštěvníky zvyklá, bez obav si je tedy můžete pohladit. A také si je nakrmit, tady však už musíte počítat s menším příplatkem. Nejde však o nic příliš vysokého a děti si díky tomu rozhodně užijí návštěvu o něco více.

Přečtěte si zajímavý článek:  Období letních táborů se pomalu blíží – dopřejte svým dětem léto plné zážitků v areálu Garnataurus

To však není vše. Až se blízkosti zvířat dostatečně nabažíte, můžete se vydat prozkoumat i další části areálu. Najdete tu třeba houpací sítě u rybníka, plovoucí mola, ohniště pro opékání špekáčků nebo velké travnaté plochy perfektní pro piknik.

Zoopark Chomutov aneb užít si můžete i spoustu zábavy

Chce něco víc? Pak zamiřte do Chomutova. Zdejší zoopark vám nenabídne pouze zvířata. K mání jsou i nejrůznější atrakce a zábavní prvky. Tak například tubing, prolézačky, houpačky, velké dětské hřiště, plovoucí kruhy, jeepy a mnoho dalšího. V rámci jednoho vstupného se tak pobaví opravdu celá rodina.

Náš tip: Do areálu je z veterinárních důvodů zakázán vstup s domácími mazlíčky, najdete tu však dobré gastro zázemí i nezbytné koutky pro rodiče s nejmenšími dětmi.

Fauna park Horní Lipová nabídne ochočené papoušky

Plánujete výlet do Jeseníků? Pak by vám neměl uniknout Fauna park Horní Lipová poblíž vyhlášených lázní. Nenechte se odradit tím, že je poměrně malý a leží prakticky uprostřed města. Ve skutečnosti vám přináší mnoho zajímavého.

Jeho největší atrakcí jsou pravděpodobně ochočení papoušci, kteří létají na zavolání svého majitele všude po korunách stromů. Většinou na nějakého narazíte, už když se budete blížit k parku. Posedávají totiž po lampách, plotech apod. Ale nebojte se, neztratili se, jen si hlídají své teritorium

Přečtěte si zajímavý článek:  Maderoterapie: Jednoduchý způsob, jak se zbavit celulitidy jednou pro vždy

A čekat tu na vás bude i spousta zvířat – želvy, labutě, tradiční farmářští živočichové nebo terarijní zvířátka. A nechybí ani občerstvení nebo prolézačky pro děti, na kterých se mohou všichni malí návštěvníci dosytosti vyřádit.

Budgerigar Bird Animal Budgie  - Mustafa_Fahd / Pixabay

Mustafa_Fahd / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search