Slavíme Velikonoce, svátek plný sváteční atmosféry

Pokud již slavit Velikonoce, tak pořádně. Proč ji tedy nepřenést například i do své zahrady? I ona si totiž zaslouží alespoň kousek sváteční atmosféry. Zahrajte se tradici, která je nejpopulárnější zejména ve Spojených státech amerických, je takzvaný lov vajíček. To znamená, že v sobotu večer se tyto klasické velikonoční dekorace namalují a ozdobí, rodiče je následně poschovávat po domě, ale hlavně po zahradě a v neděli ráno jejich děti „loví“.

Nechceme tím říci, abyste probrali tento zvyk úplně, vždyť nakonec na Slovensku bychom se měli držet zejména Slovenských tradic. Můžeme jej však využít v rámci vytvoření a naaranžování velikonočních zahradních dekorací. A to tím způsobem, že na svůj trávník rozložíme větší či menší malovaná vajíčka.

Jak velikosti, tak i barvy mohou být různé od výmyslu světa, protože Velikonoce by měla být jednoduše pestrá. Možná však bude lepší použít vajíčka umělé, protože ty přece jen víc vydrží případně výkyvy počasí. No díky těmto nerovnoměrně rozmístěným dekoracím váš zelený trávník dostane mnohem veselejší nádech.

Easter Eggs Ornament Colored Eggs  - Irina_kukuts / Pixabay

Irina_kukuts / Pixabay

Kde rostou vajíčkovníky?

Viděli jste už takový strom? Že ne? Inu nevadí, proč si ho však ve své zahradě nevytvořit? Pokud totiž máte i několik menších stromků, můžete je ozdobit v duchu Velikonoc. Zkrátka na ně zavěsíte velikonoční vajíčka.

Přečtěte si zajímavý článek:  Hledáte vánoční dárek pro vaše děti? Překvapte je vlastní elektrokoloběžkou

Nemusí jít jen o stromky ovocné, ale i o jiné dřeviny či keře, případně i jehličnaté, i když v tomto konkrétním případě by asi opravdu byly běžné menší listnaté stromy lépe, protože ozdobené jehličnany by mohly evokovat spíše Vánoce než Velikonoce.

Zavěšené vajíčka však nejsou tou jedinou dekorací, kterou můžete své stromky ozdobit. Velmi pěkně se na nich budou například vyjímat i barevné stužky. S těmi to však nepřehánějte, aby vaše zahrada namísto velikonoční nezískala dříve pouťové atmosféru.

Velikonoce v květináčích

V této době již na terasy nebo i přímo do zahrady z interiéru vynášíme rostliny, které během zimy potřebovali být uvnitř. Pokud takové máte a jde o rostliny větší, i ty se mohou stát „obětí“ naší velikonoční zahradní výzdoby. Stačí, když do půdy v květináčích zapíchnete ozdobné špejle, které můžete koupit v obchodě s dekoracemi, případně si je i vyrobit.

Na jednom konci špejle může figurovat ať už velikonoční vajíčko, kvítek, kuřátko, zajíček nebo jiná velikonoční dekorace. Ten druhý konec jednoduše zapíchnete do květináče a uvidíte, jakou velikonoční atmosféru díky tomu vykouzlíte.

Scone Bread Pastry Food Snack  - Zozz_ / Pixabay

Zozz_ / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search