Proč si dát na výběru poklice na kola opravdu záležet

Důvodů existuje hned několik. A většina z nich se samozřejmě pojí s estetickou hodnotu vašeho vozu, byť byste v žádném případě neměli zapomínat ani na celkovou praktičnost. A jaké výhody tedy designové poklice na kola mají?

Promění vaše auto okamžitě, snadno je sladíte s barvou vašeho laku díky bohaté nabídce barev a vzorů, nestojí příliš moc a můžete si pořídit více modelů a podle chuti a nálady je obměňovat, je to opravdu snadné.

Aby nebyla ve hře jen estetická stránka

Než se však podíváme na konkrétní rady pro výběr, připomeňme si jedno: poklice na kola jsou skutečně plně funkční součástí výbavy vozu. Dokáží svěřená kola ochránit před negativními vlivy, štěrkem, vodou apod. Díky nim se samotný disk také neodře, takže nebude korodovat atd.

Jako bonus však mohou téměř okamžitě změnit vzhled vaše vozu téměř až k nepoznání. Stačí jen zvolit dobrý barevný odstín nebo vsadit na nápadité zdobení nebo třeba výrazný lesk.

Jak odstranit starý disk, abyste nepoškodili kolo

Leckdy nám však větší potíž dělá odstranění těch starých součástek než uchycení nových, ani disky nejsou v tomto ohledu výjimečné. A jak si tedy poradit se starým vybavením? Vezměte si k ruce obyčejný plochý šroubovák a na několik místech trochu zapáčete. Pokud to jen trochu půjde, obalte ještě předtím šroubovák kusem látky, kapesníkem apod. – zkrátka čímkoliv, co se mezi poklici a kolo vejde.

Přečtěte si zajímavý článek:  Poradíme vám, jak se dostat po porodu zpátky do figury

Ne vždy je tohle bohužel možné. U příliš malé mezery tak budete muset zkrátka a dobře vsadit na co největší opatrnost. Staré poklice pak uložte na suchém a dobře větraném místě, nejlépe ještě do krabice nebo zabalené do textilie. Zůstanou tak v perfektním stavu až do chvíle, kdy je budete opět potřebovat.

Tires Road Asphalt Auto Racing  - Igor2008 / Pixabay

Igor2008 / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search