Používání kvalitního olivového oleje může prospět vašemu zdraví

Obecně jsou dnes brány tuky většinovým obyvatelstvem jako něco škodlivého. Do jisté míry je to pravda, nicméně ani bez tuků se nedá žít. Je však potřeba jich doplňovat jen omezené množství a v ideálním případě té nejlepší kvality. A mezi takovéto tuky se řadí i olivový olej.

Zdravý tuk

Olej používá v teplé i studené kuchyní takřka každý. Ne všechny typy jsou ovšem vhodné ve všech případech. Některé se hodí spíše pro vaření, jiné oceníte více v salátech. Kvalitní olivový olej se ale dá používat jak pro přípravu teplých jídel, tak i pro dochucování studených pokrmů.

Jedná se tudíž o mnohem univerzálnější tuk než třeba sádlo nebo klasický slunečnicový olej. I ten je sice možné využít ve studené kuchyni, ovšem vhodný k tomuto účelu příliš není. Nejenže je nedostatečný po chuťové stránce, ale nemá ani zdaleka tak velký přínos pro zdraví.

Chrání před vysokým krevním tlakem

Je jen málo potravin, jež mají pro člověka skutečný zdravotní přínos. Olivový olej, zvláště kvalitní značka, však skutečně může působit skutečně blahodárně. Je však potřeba ho konzumovat v pravidelných krátkých intervalech, alespoň jednu lžičku denně.

Přečtěte si zajímavý článek:  Osadníci z Katanu - recenze oblíbené hry

Jeho užíváním se totiž můžete vyvarovat mnoha zdravotním nepříjemnostem ve formě vysokého krevního tlaku, špatného zažívání nebo nachlazení. Dá se rovněž použít i na hojení malých ranek způsobených hmyzem, případně je možné olivovým olejem zlepšovat kondici vlasů a nehtů.

Vzhledem k velkému množství zdravotních benefitů se v rodinách stále častěji používá i olivový olej pro děti. Ten je obvykle obohacen i o výraznější chuť, potažmo aroma, díky čemuž si ho snadno oblíbí i menší děti. Tak si osvojí dobré stravovací návyky již v útlém věku.

Dobrý prezent

Kvalitní olivové oleje se často prodávají ve speciálních zdobných baleních, díky čemuž je možné použít ho jako dárek. Když už někomu koupit flašku, ať je to alespoň něco zdravého.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search