Písek od Play Doh – je lepší než modelína?

Dětská duše je přirozeně kreativní. Naši nejmenší neustále chtějí něco vyrábět, zkoušet a osahávat. A modelína jim k tomu dává nesčetné množství příležitostí. Teď ji ovšem nahrazuje jiný hit – tekutý písek. Vyzkoušeli jsme ho a zjistili, jak si vede.

Na paškál se nám dostala značka Play Doh, která je na tomto poli jasným lídrem. Jde o veskrze kvalitní hračky, ale obstojí v porovnání se starou dobrou plastelínou? Na to se zkusíme podívat na následujících řádcích.

Mokrý písek jako z pláže

Co může být pro kreativně založené děti lepší, než modelování z mokrého písku? A nezáleží na tom, jestli se s dětmi přitom nacházíte na pláži, na pískovišti, na dětském hřišti nebo třeba u sebe doma. Díky Play Doh už mezi tím opravdu není žádný rozdíl.

Jde totiž o mimořádně uvolňující a uklidňující činnost, ovšem ve hře není jenom to. Práce s jemnými částečkami zároveň skvěle rozvíjí četné dovednosti a znalosti. Vaše dítě si tak osvojí nejenom manuální zručnost, ale také přesnost při ukládaní věcí a samozřejmě také jisté konstrukční dovednosti, protože bez nich by se mu hotové stavby brzy rozpadly. A stranou nezůstane ani prostorové myšlení, nebo procvičení svalů ruky.

Přečtěte si zajímavý článek:  Mobilní telefon vám může sloužit bez problémů i několik let, důležitý je však jeho výběr. Na co byste si během něj měli dát pozor?

Když si barevný písek pozvete domů

Ale pojďme se už podívat na vlastnosti tohoto unikátní produktu. Netušíme, jak to Play Doh dělá, ale opravdu se mu povedlo vyrobit pískovou plastelínu, která skvěle drží pohromadě, ale zároveň ji lze oddělit stejně snadno jako skutečný písek. Oceníte i množství formiček a dalšího příslušenství, které je spolu s ní k dostání. A aby toho nebylo málo, tak jsou ve hře i nejrůznější duhové nebo třeba třpytivé kousky, které uspokojí umělecké sklony i té největší parádnice.

Horkou novinkou je pak písek, který svítí ve tmě. Ale pozor. Nedojde k tomu, pokud ho jen vytáhnete z příslušného kyblíčku. Výtvory musíte nejdříve nasvítit lampičkou a teprve poté odnést do tmy. A abychom nezapomněli, po písku nikde nezůstávají mastné skvrny. Ani na zdi, ani na oblečení.

Písek lze zakoupit v malém i velkém balení

Pokud si chcete písek od Play Doh teprve vyzkoušet, pak jistě oceníte, že je na trhu k dostání v samostatných nádobách různých velikostí nebo přímo ve vícebarevných sadách za zvýhodněnou cenu. A doporučit můžeme i nejrůznější doplňkové sady, určené podle druhu pro mladší i starší děti.

Jako motivaci pro manuální procvičení je nejlepší si na samém počátku zvolit sadu s označením mass plus příslušenství. Vždy se zaměřuje na konkrétní model, takže pokud půjde o zmrzlinu, dostanete k ní také šikovné oplatky a lžičky, se kterými ji můžete servírovat. A podobně je na tom i sushi, těstoviny nebo jiné sady. Ale pozor, podobné se prodává i s plastelínou, tak je nezaměňte.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search