Dětské postýlky v roce 2022 – jak si vybrat správně?

Pokud čekáte příchod miminka a začínáte vyřizovat všechny věci, které budete při jeho příchodu domů potřebovat, zaměřte se na kvalitu. K výbavě pro novorozence neodmyslitelně patří také výběr kvalitní dětské postýlky. Na trhu je jich mnoho, ale ne všechny jsou bezpečné a vhodné. Jak tedy vybrat tu správnou?

S příchodem malé ratolesti se pojí starosti i radosti. Jednou z oblíbených aktivit při čekání na miminko je také výběr a koupě dětské postýlky. Dnes je v možnosti nespočet postýlek různých tvarů, barev a funkcí. Jelikož bude miminko po příchodu domů spát denně více než 15 hodin, je velmi důležité vybrat takovou postýlku, která bude pro jeho vývoj a zdraví bezpečná.

Dětské postýlky by měly být natřeny barvou a lakem vhodným pro děti do tří let. Jelikož se s přibývajícím věkem bude spojovat i kousání postýlky, je velmi podstatné, aby se dítěti po malých částech nedostávaly do těla škodlivé a nebezpečné látky. Také by měly splňovat pravidla vydaná Evropskou unií, která se zaměřují na velikosti otvorů, nosnost, volbu materiálů či polohování. Rozhodnete-li se pro postýlku s tyčkami, nezapomeňte, že vzdálenost mezi nimi by měla být od 45 mm do 65 mm. Větší vzdálenost by mohla způsobit zaseknutí či přelezení dítěte.

Přečtěte si zajímavý článek:  Ideální rostliny do dětského pokoje

Důležitý je materiál dětské postýlky

Samozřejmě, nejdůležitějším faktem zůstává výběr materiálu, ze kterého bude postýlka vyrobena. Ani materiál se neomezuje svými možnostmi, proto můžete natrefit na textilní postýlky, kovové postýlky či dřevěné postýlky. Kovové postýlky jsou sice dlouhotrvající, ale najdou se u nich i minusy, které mohou odradit. Patří zde například chladnost materiálu, tvrdost a vyšší hmotnost postýlky.

Textilní postýlka je výbornou alternativou na místě, kde se s ní bude často manipulovat. Jelikož se snadno přenáší je vhodné vzít ji například na dovolenou či chatu. Avšak pro dlouhodobé používání z hlediska polohy není moc vhodná. Vedoucí pozici jednoznačně zastává dřevěná postýlka. Již odjakživa patří mezi nejoblíbenější a to díky bezpečnosti, trvanlivosti a odolnosti vůči poškození.

Dřevo v dětském pokoji neprohloupíte

Pokud se rozhodnete, že dětský pokoj by měl obsahovat právě dřevěnou postýlku, nemusíte se bát omezeným výběrem kvůli materiálu. Právě naopak dřevo jako materiál se nebrání žádným moderním designům, které zaujmou i náročného zákazníka. Kromě klasických dřevěných postýlek jsou hitem multifunkční dřevěné postýlky. Ty vynikají zejména svojí rostoucí možností. Když dítě z postýlky vyroste, jednoduše je předěláte na postel, psací stůl či pohovku.

Moderní jsou i dětské postýlky se šuplíkem, který můžete využít na ložní prádlo či oblečení pro dítě. Mezi praktické postýlky se řadí ty se stahovacím bokem. Jsou užitečné zejména v prvních měsících dítěte. Rodič se k miminku dostane jednoduše a manipulace s ním je tak jednodušší a komfortnější. Na trhu najdete také dětské postýlky s výbavou, která usnadní hledání ložního prádla a doplňků do postýlky. Najdete v nich dětskou matraci, peřinky, povlečení, mantinel a další potřebné doplňky.

Přečtěte si zajímavý článek:  Vybavujeme dětský pokoj pro holčičky a kluky

Výběr dětské postýlky je důležitý z hlediska zdraví a vývoje dítěte. Také není třeba zapomínat ani na praktičnost, která dokáže usnadnit každodenní péči o dítě.

Přečtěte si takéJak vybrat matraci do dětské postýlky a postele.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search