Kvalitní dětská helma na kolo je základ. Dejte si na jejím výběru opravdu záležet

Pokud se chystáte učit vaše dítě na kole, měli byste mu v první řadě pořídit kvalitní helmu na kolo. Jedině s ní ho totiž dokážete ochránit před opravdu závažnými nehodami, které mohou vzniknout i z nevinného ježdění na kole poblíž vaše domu. Výběr dětské helmy však nemusí být vždy zrovna jednoduchý, a to především proto, že existuje hned celá řada kritérií, které by měly dětské helmy splňovat.

U dětské helmy je důležitá zejména velikost

Téměř každý rodič se chystá na chvíli, kdy bude učit své děti jezdit na kole. K tomu jsou však potřeba i bezpečnostní prvky, které vaši ratolest ochrání před menšími, ale i vážnými poraněními. Jednou z těch nejdůležitějších jsou nepochybně dětské helmy, které dokážou zabránit i velkému neštěstí – využít je přitom můžete nejen při jízdě na kole, ale i pro děti, které prozatím tráví čas jízdou na odrážedlu či koloběžce.

Každou helmu byste tedy měli vybírat s opravdovou pečlivostí tak, aby vašemu dítku správně seděla a dokázala ho ochránit před většinou nástrah. Především je třeba věnovat pozornost velikosti helmy, která by měla odpovídat velikosti hlavy dítěte. Běžně se setkáte s rozdělením velikostí od XS do L, přičemž každý výrobce si sám stanovuje přesné rozměry – proto se vždy informujte o přesných rozměrech dané helmy bez ohledu na označení.

Přečtěte si zajímavý článek:  Poradíme vám, jak udržet pořádek na psacím stole

Zaměřte se především na kvalitu použitých materiálů

Aby byla helma schopná ochránit vaše dítě, je nutné, aby byla vyrobená z opravdu kvalitního materiálu, který je odolný a vydrží i opravdu velké nárazy. Vybírat přitom můžete z opravdu široké škály materiálů, přičemž mezi ty nejčastější se řadí termoplast a speciálně upravená pěna – důležitá je také výztuž, která je obvykle vyrobená z kevlaru či karbonu.

Důležitá je především použitá technologie výroby, která vám zaručí její dlouhou životnost a hlavně pevnost. Běžně se dětské helmy dělí na lisované a lepené, kdy za kvalitnější jsou považovány zejména lisované dětské helmy. Ještě větší kvalitu vám dokážou nabídnout helmy vyrobené technologií in-mold, díky které je helma mnohem odolnější.

Věnujte pozornost důležitým bezpečnostním prvkům

Během výběru dětské helmy byste měli věnovat pozornost i bezpečnostním prvkům, které jsou na helmě přítomné. Nejdůležitější je v tomto ohledu zejména upínací systém helmy, který by měl být navržený tak, aby helmu držel pevně na hlavě dítěte – pozor si dejte i na detaily jako je správné polstrování popruhů, které zajistí vašemu dítku potřebné pohodlí.

Zkontrolujte si také pevnost zapínání a další bezpečnostní prvky včetně těch reflexních. Vhodná je například reflexní barva přímo na helmě či různé blikačky, které upozorní projíždějící řidiče. Dětem jízdu na kole ulehčí i ochranný štít, který stíní před sluníčkem a zároveň je dokáže ochránit před odřeninami v obličeji.

Kvalitní dětská helma na kolo je základ. Dejte si na jejím výběru opravdu záležet

Kvalitní dětská helma na kolo je základ. Dejte si na jejím výběru opravdu záležet

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search