Jaké vitamíny nám během zimy chybí nejčastěji a proč je to problém

Pokud někdy potřebujeme, aby naše imunita byla silná, pak je to právě během zimního období. Bohužel příroda nám k tomu nedává právě ideální podmínky. Ochuzuje nás totiž o vyzrálé ovoce i zeleninu, ale také o sluneční záření.

A obojí je pro naši imunitu zcela nezbytné. Právě díky těmto faktorům totiž naše buňky mohou doplnit nezbytné složky, jako je vitamin D3 K2. A proč je třeba, aby byly tyto vitamíny přijímány spolu?

Účinky vitamínu D v lidském organismu

Tento vitamín si naše tělo dokáže produkovat samo, když je vystaveno slunečnímu záření. Toho je v zimě nedostatek, a tukové zásoby, do nichž je přebytek vitamínu D ukládán, se mohou bez náhrady zcela spotřebovat už za 2-3 měsíce. Právě proto mnohdy lidé volí preparát vitamin D3 K2 kapky, jež se snadno užívá a rychle vstřebává.

A proč bychom si ho měli dopřávat v dostatečném množství? Především proto, že je nezbytný pro tvorbu kostí, podporuje vstřebávání vápníku a podle některých studií také potlačuje tvorbu rakovinných buněk. Kromě nedostatku slunečního svitu patří mezi kritické faktory také podvýživa, snížení vstřebávání vitaminu D (např. při celiakii ), těhotenství nebo kojení, užívání léků (zejména antiepileptik) nebo nedostatečná funkce ledvin. Pokud pro vás některý z těchto faktorů platí, rozhodně byste měli během zimy doplnit tento vitamín z jiných zdrojů.

Přečtěte si zajímavý článek:  Aby svetr dlouho vydržel... jak se starat o evergreen podzimního šatníku

Důležitý je i vitamín K

Ovšem aby měl výše zmíněný vitamín v našem těle takovou sílu, jakou potřebujeme, potřebuje také něco, co podpoří jeho vstřebávání. Jak jste už asi uhodli, jde o vitamín K. Vhodné je proto užívat vitamín D3 K2 MK7 kapky, jež se rychle vstřebávají a zároveň obsahují všechny důležité složky zároveň. Výhodně je pořídíte na Woldoshop.cz spolu s dalšími doplňky stravy.

Zdroj obrazové přílohy: web inzerenta

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search