Funko Pop figurka Mlok Scamander

Všechny předměty spojené s filmovou sérií Fantastická zvířata se v poslední době těší velké oblibě. A není divu, vždyť tyto snímky nás vzaly zpět do světa Harry Pottera spisovatelky Joanne Rowlingové.

A výjimkou není ani figurka Mloka Artemise Fida Scamandera (Newton Artemis Fido Scamander) z filmu Grindelwaldovy zločiny. Tento mladý čaroděj si rychle získal oblibu díky své neohroženosti a šikovnosti – a také díky tomu, že má nade všechno rád zvířata.

Mlok Scamander je opravdu výjimečný

„Navštívil jsem doupata, nory a hnízda na pěti kontinentech, pozoroval zajímavé zvyky kouzelných zvířat ve stovce zemí a poznával jejich magickou sílu. Občas se mi podařilo získat jejich důvěru, a když se ukázala být příliš nebezpečnými, zaháněl jsem je svým cestovním kotlíkem,“ to je přímá citace z „jeho“ knihy nazvané Fantastická zvířata a kde je najít.

Jeho životopis říká, že se narodil v roce 1897 v Británii nebo Irsku. Zda byl čistokrevný nebo jen poloviční kouzelník není zcela jisté. Bližší informace máme jen o jeho matce, díky níž se později začal zajímat i o kouzelné tvory. Kompletní rodokmen prozatím neznáme. Kouzelnické schopnosti však rozhodně má.

Přečtěte si zajímavý článek:  5 rad, jak vybavit dětský pokojíček

Jak vypadá Mlok Scamander ve Funko Pop

Na první pohled vás zaujmou jeho velké oči a přívětivý, i když trochu plachý úsměv. A přesně tyhle vlastnosti se podařilo figurce funko pop skvěle zvýraznit. Na první pohled poznáte, že je to o n. A pomůže vám v tom samozřejmě i jeho charakteristické oblečení. To poznáte zejména ve chvíli, kdy se trochu blíže seznámíte s jeho životopisem.

V roce 1908 nastoupil do magické školy v Bradavicích, kde se spřátelil mimo jiné s Letou Lestrangeovou, s níž sdílel svůj zájem o magická zvířata. Patřil do Mrzimorské koleje. Už o pět let později to však s jeho studiem vypadalo bledě. Jeho experimenty zašly příliš daleko a měl být vyhoštěn. Brumbál tomu však zabránil. Později se do Bradavic vrátil jako kvalifikovaný učitel. Je tedy jasné, že plášť, který ho zdobí, nemůže pocházet odjinud než právě z Mrzimorské kole. Jeho barvy to prozrazují jasně.

Kvalita, která něco vydrží

Funko Pop figurka Mlok Scamander se prodává ve sběratelské krabičce, takže ji můžete klidně jen tak vystavit na polici. Je velká tak akorát a do setu k ní patří i spousta dalších postaviček. Nemusíte je však mít všechny, aby vaše sbírka vypadala skvěle. Vystačíte si i jen s několika málo nejoblíbenějšími.

Přečtěte si zajímavý článek:  Kvalitní dětské hřiště – jak je poznat?

Odolný vinyl, z něhož je figurka vyrobena, lze snadno vyčistit hadříkem z mikrovlákna, případně kapkou jemného mycího prostředku. Figurky tedy můžete mít klidně i jen tak vystavené na poličce a čas od času je jednoduše omýt. Na jejich vzhledu se to nijak nepodepíše. A velmi odolné jsou i vůči slunečnímu záření, tedy konkrétně vůči jeho UV spektru, které je zodpovědné za blednutí barev. U Funko Pop figurka Mlok Scamander se ničeho podobného obávat nemusíte. Nevadí mu ani dlouhodobé vystavování, takže vám udělá radost ve všech ohledech.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search