Osvětlení dětského pracovního stolu – LED stolní lampa

Při zařizování dětského pokoje mnohem více než v jiných místnostech popouštíme uzdu své fantazii, jsme odvážnější, pokud jde o barevnost, a také často dáme na přání svých dětí, i když víme, že výsledek nebude být designově dokonalý. Některé zásady je však třeba dodržet za každých okolností. Jednou z nich je správné osvětlení pracovního stolu, které zajistí bezchybné hygienické podmínky pro hru, tvoření i studium.

Jak na správný výběr?

Při výběru správné stolní lampy a jejího umístění je potřeba hledět především na kvalitu a dát jí přednost před módními výstřelky, nehledě na to, že oblíbenost barev i pohádkových postaviček se u dětí může měnit ze dne na den.

Stínítko lampy má být umístěno zhruba 40 cm nad stolem, tedy níž než obličej dítěte, přičemž dobře osvětlená plocha pracovního stolu má mít rozměr minimálně 60 x 60 cm. U praváků musí světlo přicházet zleva, u leváků naopak zprava, aby píšící ruka nevrhala na papír stín. 

U stolní lampy můžeme volit mezi variantou přišroubování ke stolu, jež je nejvhodnější, pokud šetříme každý kousek místa, nebo mezi lampou s kvalitním pevným těžítkem.

Lamp Lantern Shade Lampshade  - BiljaST / Pixabay

Osvětlení dětského pracovního stolu – LED stolní lampa

Nejlepší volbou jsou světla s nastavitelnými rameny

Takovým je např. LED stolní lampa LUCIDA 5 PLUS opatřená třemi klouby, s jejichž pomocí můžeme směr světla korigovat přesně, a to nejen nahoru – dolů, ale i vpravo – vlevo.

Přečtěte si zajímavý článek:  Dětské postýlky v roce 2022 – jak si vybrat správně?

Díky variabilitě nastavitelnosti lze světlo směrovat také do prostoru či do stropu a zajistit tak příjemné decentní osvětlení místnosti např. při usínání. Pro tento případ je velkou výhodou i funkce snadno regulovatelného postupného stmívání. Zmiňovaná lampa navíc potěší i úsporným LED systémem a nadčasovým designem.

Nenapomínejte na správné osvětlení

Pro práci na počítači je žádoucí opatřit kvalitním osvětlením i stěnu za monitorem, případně klávesnici. Kromě přímého osvětlení pracovní plochy je také zapotřebí zajistit další zdroj světla, aby v okolí pracovního stolu nedocházelo k nežádoucímu světelnému kontrastu, který nejen unavuje, ale také zrak zdravotně zatěžuje.

Desk Tents Lamp Backlight Window  - Massariello / Pixabay

Massariello / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search