Balóny štěstí: Létající splněná přání

Každý z nás má minimálně jedno tajné přání. Poproste o jeho splnění prostřednictvím balónu štěstí – uvidíte, že se vám brzy splní. Navíc si s přáteli připravíte krásný večer, když se nad vaší zahradou budou vznášet romantické balóny.

Touhy a sny jsou přirozené a provázejí lidstvo odnepaměti. Lidé vždy přemýšleli o tom, jak poprosit bohy nebo anděly o splnění jejich přání. Tak vznikly balóny štěstí. Jejich tradice sahá 2 000 let zpět a jako první je používali lidé na Dálném východě, kde jsou dodnes součástí tradičních oslav. Lidé věří, že pokud své přání napíšou na balón štěstí a vypustí ho k nebi, jejich přání se splní.

Jak fungují balóny štěstí?

Balóny štěstí se vyrábí zpravidla ručně z rýžového papíru a bambusu. Ještě než v balónu štěstí zažehnete parafínový knot, který ho naplní horkým vzduchem, jenž balón vznese vysoko k nebi, nezapomeňte na něho napsat přání! Balón štěstí jich unese skutečně hodně.

S přáteli můžete vše napsat na jeden balón nebo jich do vzduchu poslat celou flotilu. Budou se pak vznášet nad vašimi hlavami až dvacet minut. Nezapomeňte si v této době opakovat vaše tajné přání a prosit za jeho splnění.

Přečtěte si zajímavý článek:  Vadnou vám orchideje? Zachráníte je černým čajem

Bezpečnost balónů štěstí

Balóny štěstí je velmi snadné použít a navíc jimi neškodíte životnímu prostředí. Jsou příjemnou alternativou k různým ohňostrojům nebo petardám. Dbejte ale bezpečnostních zásad od výrobce, které najdete u balónu štěstí. Přednost také dávejte kvalitním balónům štěstí.

Vypouštět byste balony štěstí neměli za větrného počasí nebo v blízkosti letiště, ale pouze na volném prostranství. Jestliže se bojíte, aby vám balón štěstí neuletěl a nespadl například sousedovi na zahradu, připravte si dlouhou šňůru, například od draka. Pře zažehnutím knotu balónek připevněte k provazu a budete ho tak moci kontrolovat. I takový balónek štěstí vám vaše tajné přání splní.

Kdy použít balóny štěstí:

  • oslavy narozenin,
  • Silvestr,
  • zahradní party,
  • svatby
  • a rodinné sešlosti.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search