Antistresové hračky pomohou vašim dětem zvládat stres. Jejich prostřednictvím mohou rozvíjet i svoji kreativitu 

I děti a dospívající si mohou občas procházet stresem, jež je může dostat i do opravdu nepříjemných situací. Právě proto je lepší s ním začít bojovat už na úplném začátku, čímž se výrazně zlepší jejich psychický stav a také odolnost. Možnou úlevu nabízí antistresové hračky, s jejichž pomocí se mohou nejen rozptýlit, ale i rozvíjet svoji kreativitu.

Se zvládáním stresu pomůže i obyčejné cvakání

Se stresem se musí vypořádávat nejen dospělí, ale i děti, a to i ty nejmenší. Způsobovat ho může celá řada situací, včetně špatných známek ve škole či neshod mezi rodiči. Pokud se však dítěti podaří přebytečného stresu zbavit, může tak lehce přecházet větším problémům, kam spadají i úzkosti či deprese. Potřebnou úlevu nabízí i antistresové hračky, jež se v posledních letech těší velké oblibě.

Obvykle se jedná o ne zrovna výrazné hračky, které slouží k mačkání či cvakání. Velké popularitě se těší například takzvané fidget spinnery, jež stačí roztočit na prstu a pozorovat jejich pohyb. Antistresová hračka může mít podobu i obyčejného měkkého míčku nebo spirály, přičemž v jejich provedeních se meze nekladou. Každopádně každému vyhovují jiné hračky, a proto je třeba zaměřit se na jejich správný výběr.

Přečtěte si zajímavý článek:  Lego Technic nabízí stavbu, inovace i dobrodružství

Antistresové hračky mohou rozvíjet i kreativitu a logiku

I když slouží antistresové hračky především k monotónním aktivitám, jako je cvakání či mačkání, naleznou se mezi nimi i hračky, které dokážou rozvíjet kreativitu a logiku. Dobrým příkladem je modelína, s jejíž pomocí se lze zbavit stresu a zároveň popustit uzdu svojí fantazii. Podobně fungují i různé rébusy, s nimiž děti procvičí i logické myšlení. Oblíbený je například Pop it Fidget Ball, u nějž je třeba barevnou kuličku dostat na místo označené stejnou barvou.

Zdroj obrazové přílohy: web inzerenta

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search