Kdy zavítat s dítětem do ordinace psychologa? Nepodceňujte varovné příznaky

Nejsou to pouze duše dospělých, které mohou být bolavé. Někdy mohou o pomoc volat také děti. Jejich volání o pomoc ale nemusí být vždy vyslyšeno. Jaké mohou být alarmující jevy u dětí, které byste v žádném případě neměli ignorovat?

Poruchy příjmu potravy

Všiml jste si, že dítě odmítá jídlo nebo se u něj naopak často objevují stavy přejídání a takzvaného vlčího hladu? Pokud je některý z těchto stavů doplněn také o úbytek váhy a všimli jste si, že se dítě fixuje na svůj vzhled a zejména na svou váhu, je často vyčerpané, odmítá jíst v přítomnosti ostatních, přestávají ho bavit koníčky a jeho nálady se střídají jako na houpačce, může se jednat o znaky toho, že trpí poruchou příjmu potravy. V takovém případě je nejlepší zavítat do ordinace dětského psychologa v Brně či v jakémkoliv jiném městě a vydat se na dlouhou cestu, která povede k jeho uzdravení.

Sebepoškozování

Varovným signálem toho, že všechno není zcela v pořádku, jsou také jizvy, kousance, spáleniny nebo modřiny. Všechny zmíněné totiž mohou znamenat, že si dítě ubližuje samo a zcela vědomě, tedy že se sebepoškozuje. Způsobů, jak toho docílit je skutečně mnoho a dítě často své modřiny, rány a další důkazy pečlivě schovává.

Přečtěte si zajímavý článek:  Kouzelné čtení: Moderní metoda vzdělávání od Albi

Na co dalšího si dát pozor?

Způsobů, jak mohou děti zpracovávat své trauma, čelit depresím a vypořádávat se se smutkem, je spousta. Věnujte proto pozornost tomu, jak se vaše dítě chová. Stále častěji se u dětí objevují také závislosti na internetu, počítačových hrách a sociálních sítích.

Do ordinace dětského psychologa je samozřejmě možná zavítat s dítětem také z preventivních důvodů a ujistit se, že je dítě v psychické pohodě a nejsou na něj kladeny příliš vysoké nároky. Ve chvíli, kdy si ale u dítěte všimnete alarmujícího chování, s návštěvou rozhodně neváhejte.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search