Záclony a závěsy: Jak na jejich výběr, tak aby perfektně ladily s celým interiérem?

Pokud chcete trochu ozvláštnit svůj interiér, nemusíte rovnou investovat statisícové částky do nového vybavení. Pomoci vám může i pouhá výměna závěsů a záclon, které dokážou pořádně proměnit vzhled každého interiéru. Investovat však můžete i do dalšího bytového textilu, s nímž si zútulníte své bydlení.

Záclony i závěsy vybírejte s pořádnou pečlivostí

Oživení interiéru čas od času vede i k lepšímu mentálnímu zdraví, přičemž je důležité zejména to, abyste se v dané místnosti cítili bezpečně a útulně. Pro změnu nemusíte investovat rovnou vysoké částky do rekonstrukce, ale vystačit si klidně můžete i s výměnou záclon či závěsů. Jejich výběr však není zas tak jednoduchý, a proto je na místě být pořádně pečlivý.

Obvykle se záclony vybírají zejména podle jejich délky a šířky, která by měla v ideálním případě odpovídat rozměrům vašeho okna – tohoto pravidla je dobré se držet zejména u velkých oken. Zpravidla by měl být závěs o kousek delší než samotná záclona, díky čemuž nebude zbytečně čouhat. Každopádně vždy myslete i na to, že byste měli mít určitou rezervu, jelikož část látky bude použita i k zavěšení záclony. Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem během zavěšování a stříhání záclony, je mnohem lepší pořídit si rovnou hotové záclony.

Přečtěte si zajímavý článek:  Samolepky na zeď jako dárek potěší hned dvakrát

Při koupi bytového textilu se nebojte i trochu experimentovat

Jestliže si pořídíte nový bytový textil, neměli byste se při jeho výběru držet zpátky. Odvázat se můžete například při výběru kvalitnějších materiálů či pestřejších vzorů – ty jsou vhodné například u   povlečení. Nejlepší strategií je kombinovat jednobarevný textil s různými motivy, čímž interiér snadno ozvláštníte a zároveň nebude zbytečně působit příliš křiklavě. V souvislosti s tím můžete tvořit zajímavé kombinace a vytvořit si svůj vlastní design.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search