Mluvit plynně anglicky v dospělosti? S výukou se musí začít už v předškolním věku!

Jaké znalosti ze školy využijí děti v dospělosti? Na tuto otázku si každý jistě odpoví sám, každopádně cizí jazyky patří k těm, které pomohou poznávat svět i najít lepší práci. Znalost angličtiny otevírá dveře do světa poznání a zábavy skrze online svět, je nutností v pracovním prostředí, které už i v tuzemsku bývá mezinárodní. Navíc je angličtina univerzální, proto je vhodné začít s výukou už v raném dětství, což doporučují také odborníci. Jakým způsobem se učí nejmenší děti cizí jazyky?

Po vzoru bilingvních rodin

Velmi účinnou metodou, jak ratolest seznámit s dalším jazykem kromě mateřštiny, je v běžném rodinném prostředí pomocí mluvení dvěma jazyky. Tento přístup se inspiruje v bilingvních rodinách, rodič může používat na dítě mateřštinu a v určitých situacích zase angličtinu, například při koupání, při sledování pohádek nebo při zpívání písniček. Děti rychle pochopí rozdíl mezi oběma jazyky, navíc budou navyklé na cizojazyčné prostředí a dobře zapadnou do kurzů angličtiny pro nejmenší, které jsou vhodné pro předškoláky od 4 let věku.

Přirozeně pomocí Wattsenglish

Obdobný přístup přirozeného učení volí také v JS FAN, kde se děti učí se Stevem a vránou Maggie. Jedná se o metodologii vytvořenou Stevem Wattsem, ve které se využívá přirozeného vzhledu lidské tváře ve spojení s interaktivní výukou. Děti tak rozhodně nesedí v lavicích a neopisují dokola cvičení, ale naopak si hrají, tancují nebo zpívají. Kurzy pro předškoláky probíhají na zemi na koberci nebo v pohybu, aktivity se rovněž po několika minutách obměňují, aby i nejmenší děti udržely pozornost.

Mluvit plynně anglicky v dospělosti? S výukou se musí začít už v předškolním věku!

Mluvit plynně anglicky v dospělosti? S výukou se musí začít už v předškolním věku!

Bez opakování není pokrok

Přirozené učení přináší radost z nově získaných znalostí, k tomu vůbec nepřipomíná klasickou výuku. Samozřejmě ale nejde jen děti přihlásit podle rozvrhu hodin jednotlivých kurzů do jazykové školy a nechat vše na lektorovi. Opakování je základem každé výuky, proto mohou děti využívat v domácím prostředí učebnici WOW! nebo sledovat edukativní videa v online prostředí nebo v offline aplikaci. Ve scénkách a písničkách se opět objevuje Steve a je mu věrnou společnicí kamarádka Maggie. Velmi zábavný je rovněž oblíbený YouTube kanál, kde hraje tato dvojice opětovně ústřední roli a nejmenší se mohou zdokonalovat v angličtině úplně odkudkoli.

Přečtěte si zajímavý článek:  Výuka jazyků nemusí být pouze o nudném učení gramatických pravidel. Platforma Polygot nabízí efektivní výuku jazyků zábavnou formou

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search