Legová doba robotí aneb recenze Lego Mindstorms

Lego už dávno není hračkou určenou jen pro ty nejmenší děti. Ba právě naopak, z omylu vás vyvede kreativní sada LEGO Mindstorms, která dovolí vašim šikovným dětem a samozřejmě i jejich tatínkům rychlé a jednoduché sestavení vlastního robota.

Ale nejde tu jen o narychlo sestavenou hračku na ozdobu, ve hře je mnohem víc. Sestavíte si skutečného robota, kterého lze libovolně a podle vaší chuti naprogramovat. Stačí vám k tomu jen jedna šikovná aplikace.

Co všechno vlastně tohle LEGO umí? Budete příjemně překvapeni

Chcete, aby váš nově sestavený robot a šikovný pomocník v jednom třeba něco přinesl? Není problém. A umí zareagovat také na téměř jakýkoliv na výraz vaší tváře nebo s perfektní přesností vrhat bezpečný šipky ze zásobníku, jenž má prakticky umístěný na rameni.

A to jsme zatím vyjmenovali jen malou část toho, co LEGO Mindstorms dovede. S touto praktickou sadou od známého výrobce totiž není zhola nic nemožné. Ve hře je po všech stránkách interaktivní robot, zvládající reagovat i s vámi. Bez obav – pozná například, když ho zdvihnete ze země a dokáže také poměrně přesně vnímat předměty okolo sebe a samozřejmě také vzdálenost! Zábava s ním je zkrátka a dobře rozmanitá a opravdu nikdy, ale vůbec nikdy nekončí!

Přečtěte si zajímavý článek:  Hodí se trampolíny pro děti? Existují i pro ty nejmenší

Víc, než jen jeden obyčejný robot

Když však víte, jak je tato stavebnice univerzální, zcela jistě tušíte, že by byla škoda ji omezit jen na jeden jediný typ robota. A LEGO Mindstorms se naštěstí o nic podobného ani nepokouší. Nechcete robota se střílejícím zásobníkem? Postavte si třeba mechanické auto nebo vozítko, které si v ničem nezadá s tím, které aktuálně brázdí povrch Marsu. Celkem máte možností na výběr hned pět, takže si určitě vyberete tu svou.

Na možnosti programování a dalších interaktivních funkcí se samozřejmě nic nemění. Tito roboti zkrátka poskytnou velký kopec zábavy nejenom dětem, ale i jejich tatínkům. A rozhodně nejsou navrženi jen pro kluky, naopak. Vyhraje si s nimi každé dítě, které fascinuje technika a chtělo by její tajemství poznat o něco blíže.

Zábava, kterou si můžete užít i s kamarády

Koneckonců – věděli jste, že dnes existuje už i celá řada zábavných kroužků, na které můžete své děti přihlásit? Naučí se tu programovat roboty, aniž byste museli toto drahé vybavení kupovat domů. Všechny modely robotů, je možné jednoduše sestavit a používat s praktickou pomocí aplikace MIND STORM Inventor Robot. Tu si stáhnete nejlépe do mobilu a můžete hned začít s programováním a ovládáním svých nových pomocníků.

Přečtěte si zajímavý článek:  Hledáte ideální dárky na Den dětí? Darujte svým dětem dáreček od srdce

A to stále ještě není všechno. Ve světě se pořádají také turnaje v programování těchto šikulů, takže můžete vyhrát i nějakou pěknou cenu. Stačí jen jediné – najít si tým a zúčastnit se.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search