Albi – kouzelné čtení jako skvělá pomůcka pro kteréhokoliv rodiče

Máte doma menší děti a hledáte pro ně nějakou interaktivní zábavu? Jděte na to moderně a vyzkoušejte Kouzelné čtení. Jde o produkt, který světem dětského zboží rezonuje už nějakou dobu. Jaké nabídne výhody a s čím je třeba počítat? A vyplatí se vůbec tahle poněkud vyšší investice?

A jak to vlastně celé funguje? Tužku přiložíte ke knížce a ona přečte vše, co vaše dítě zajímá. Určitě nejde jen o jakousi náhradu za dospělého. Koneckonců – o večerní pohádku vás nikdo nepřipraví, když budete chtít. Ovšem mnohé kvízy nebo donekonečna opakované pojmy na mapě světa nebo názvy zvířátek (rodiče malých dětí dobře vědí, o čem mluvíme) za vás tužka dozajista zvládne.

Pro jak staré děti je Albi tužka určena?

Albi uvádí věkovou hranici od tří let, ovšem podle našich zkušeností si s tužkou hravě poradí i děti o něco mladší, pokud jim tedy vyberete vhodnou knihu. Ale pojďme se podívat na to, na jakém principu je vlastně vše založeno.

Přečtěte si zajímavý článek:  K čemu je dobré dětské hřiště

Nejprve je třeba pořídit si samotnou Elektronickou Albi tužku

V okamžiku nákupu bude mít v sobě nahrány informace ke všem již vydaným knihám z edice Kouzelného čtení. Samotná tužka vám tedy stačit nebude, musíte k ní přikoupit alespoň jednu knížku. Občas jsou k mání akce, které vám několik knížek nebo alespoň ukázek z nich nabídnou ke koupi tužky zdarma.

U vybrané knihy stačí tužky přiložit k ikonce pro zapnutí. Najdete ji vždy na první stránce zcela vlevo. Piktogram je v tomto případě více než výmluvný. Zapnete a kniha se spáruje. Poté je možné tužku přikládat na nejrůznější místa na stránce a ona za vás bude číst.

Hlas je velmi příjemný a uklidňující. Je mu velmi dobře rozumět, a to i přesto, že zni trochu elektronicky. Zatímco někde čte jen jednotlivé názvy (zvířat, států apod.), jinde nabídne rovnou celý kus příběhu.

Víc, než jen Kouzelné čtení

Ale to není všechno, rozhodně to není jen o čtení. Funkce se mohou u jednotlivých knih lišit. Vždy však platí následující:

Pokud kliknete na ikonku s hrací kostkou, zobrazí se vám různě obtížně kvízy. Obtížnost se liší podle puntíků na kostce a vybírat můžete mezi 1-3.

A když tužku přiložíte na lampičku, dozvíte se vždy nějaké zajímavosti o objektech na stránce.

Přečtěte si zajímavý článek:  4 tipy, na kreativní potřeby, se kterými vyrobíte jedinečné dekorace a doplňky

Tužka je velmi dobře vymyšlená a díky množstvím funkcí, které nabízejí jednotlivé knihy, ji vaše děti určitě budou s oblibou používat každý den.

Jaké funkce Albi tužka knihy nabízí?

Tou nejdůležitější je určitě možnost regulace hlasitosti. Obsahuje také externí úložiště na paměťovou kartu (maximální možná velikost použití karty je 16 GB) a otvor na sluchátka. Karta ani sluchátka nejsou součástí balení. Je tedy jen na vás, jak si elektronickou Albi tužku rozšíříte. Můžete dovnitř třeba nahrát svoje vlastní hudební soubory ve formátu MP3 a zajistit tak, že bude mít vaše dítě po ruce neustále své oblíbené písničky. A přiložené samolepky s ikonkou Mp3 vám umožní používat tužku u vámi vybraných knížek i jako diktafon.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search