Naše batole aneb jaký věkový rozdíl mezi dětmi je nejvhodnější

Chtěli byste dvě i více dětí, ale nevíte, jaký mezi nimi zvolit věkový rozdíl? Přejete si, aby si spolu rozuměly a nevypukla mezi nimi nějaká hlubší sourozenecká válka? Přátelství mezi sourozenci si přeje každý rodič a více méně se v každé rodině vyplní, ale stejně si my rodiče nepřestaneme klást další otázky. Víme skoro přesně, jak děti vychovávat. Co jim dávat na snídani, čím batole přikrmovat, jak si s ním hrát.

Ale tento článek se vám pokusí objasnit, jaký by mohl být ideální věkový rozdíl mezi dvěma sourozenci. Batole obvykle vyžaduje, jen maminčinu náruč a chce být středem pozornosti. Kdežto s bratříčkem, nebo sestřičkou, by už tolik lásky a něhy nemuselo dostávat.

Myslíte si o sobě, že jste upovídaná a vaše radosti s vámi nikdo nesdílí? Vyzkoušejte stránku na Facebooku a můžete si vytvořit novou komunitu přátel, kteří zažívají každý den, víceméně to samé jako vy.

Jaký je optimální věkový rozdíl mezi dětmi

Zvolím-li si krátkou přestávku mezi narozením jednoho a druhého dítěte, hrozí mi to, že mezi oběma vypuknou sourozenecké rozepře? Vyberu-li si větší pauzu od porodu jednoho a druhého potomka, je možnost, že moje dvě děti se nebudou celý život přátelit a stýkat a to by jistě, bylo škoda. Musím vás zklamat, odpověď na tuto prekérní situaci a vyřešení jí, není absolutní a konečné. Neexistují přesné rovnice, říkající, který věkový rozdíl mezi dětmi, je nejsprávnější. Můžeme, ale nahlédnout a podívat se, možná se inspirovat, čím se vést.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nač se hodí dětská magnetická tabule? Nástěnka nejen pro sbírku

Existují výzkumy, které ukazují, jak by měl vypadat věkový rozdíl, mezi například batoletem a jeho starším sourozencem. Například v Anglii, dělali tento průzkum a vyšlo jim, že by ideální rozdíl měl být 35 měsíců. Dále je uvedeno, že věkový rozdíl skoro 3 let, je vhodný i kvůli finanční stránce rodiny. Dalším dost podstatným důvodem, je tělo ženy, které by si mělo odpočinout od těhotenství. Toto má být nejvhodnější doba.

Máte nějaké otázky, nebo se jen chcete vyzpovídat, ze svých prožitků a společně s dalšími maminkami si sdělit, jakoukoliv myšlenku, která vás zrovna napadne? Vyzkoušejte facebook a na něm tuto stránku.

Boys Kids Stairs Children Toddlers  - IamFOSNA / Pixabay

IamFOSNA / Pixabay

To, jakého pohlaví, se děti narodí, by mohlo, taky hrát svou roli

Ne všechny holčičky, které sdílely v dětství stejné zájmy a hrály si společně s panenkami, mají tendence, aby jim to vydrželo, až do dospělosti. Vždycky je problém, když jedno dítě dospívá rychleji a jako dospívající, chápe své okolí, jiným způsobem.

Z mojí vlastní zkušenosti se přikláním k tomu, aby mezi sourozenci, byl věkový rozdíl raději menší, protože mít tři sourozence, je sice krásné, ale pokud vás od nich dělí minimální věkový rozdíl deseti let, jako tomu je u mě, může se snadno stát, že již s některými nenajdete společnou cestu. Záleží asi na tom jestli se starší sourozenec zapojoval do přebalování, chování a hlídání mladšího sourozence. Jakou možnost, jim dají jejich rodiče.

Přečtěte si zajímavý článek:  Funko Pop figurka Mlok Scamander

Jsem ráda, že aspoň s jedním sourozencem se můžu vídat často a vždycky se společně pobavíme nad tím, jaké se mnou zažíval při hlídání strastiplné chvilky a naše sourozenecké pouto se díky tomu více zpevnilo. Pokud máte taky pocit, že se chcete podělit o nějaký svůj zážitek s dětmi a jejich péčí jako takovou, můžete využít příležitosti, psaní článků pro magazín, který je určen rodičům s dětmi a všichni vás v něm rádi uvítají.

Children Siblings Meadow Grass  - IamFOSNA / Pixabay

IamFOSNA / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search